Мапа дня: як називають велосипед в різних країнах

Показуємо і розповідаємо, як найпопулярніший транспорт світу пишеться мовами народів Європи.

3 червня у всьому світі відзначали Happy World Bicycle Day (Всесвітній день велосипеда). У нас, звісно, ще немає такого культу, як у Данії або Нідерландах, де кількість байків значно перевищує число жителів, але з кожним роком велосипедистів стає дедалі більше. Ще б з велодоріжками ситуацію виправити.

Демократичні великі доступні, прості, а моделей на будь-який смак - безліч. І навіть просто назв велосипеда ненабагато менше. Наприклад, в Україні в різних регіонах країни його називають по-різному. На півночі і північному сході, від Чернігівщини до Луганщини це "веломашина". На півдні ласкаво називають "лясик". Донбас і Запоріжжя - "лайба" (слово з фінської мови, спочатку - човен, яхта). "Біцігля" і "біцегля", а також "ровер" - на заході. Ну, й, звісно ж, жаргонний, але вже народний "лісапед".

А як називають велосипед в інших країнах Європи? Увага - на нашу "Карту дня".

Руслан Меженський
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту