Фото: pixabay.com

Медики попереджають: не спи зі світлом, ожирієш!

Неймовірне відкриття зробили цього разу не британські, а американські вчені. Опитавши 44 000 жінок, вони дійшли висновку: ті, хто спить з увімкненим світлом або телевізором, швидше набирають вагу.

Дослідники-медики стверджують, що вплив штучного освітлення вночі, в тому числі від мобільних телефонів, вуличних ліхтарів і автомобілів, що проїжджають неподалік вікон, може спровокувати епідемію ожиріння

Автор дослідження - доктор Дейл Сендлер - з Національного інституту охорони здоров'я в Північній Кароліні (США) заявив: "Наші результати можуть мати наслідки для суспільної охорони здоров'я... Було доведено, що нічне штучне освітлення має прямий вплив на передачу сигналів мелатоніну (гормон сну. - Ред. ), пригнічує експресію циркадних ритмів (це призводить до порушення сну. - Ред.) і, в свою чергу, змінює харчову поведінку ", - повідомляє Mirror.

Про серйозність цього дослідження каже ще й той факт, що воно було опубліковано в авторитетному журналі JAMA Internal Medicine, видавництвом якого займається Американська медична асоціація.

"Ці результати показують, що вплив нічного освітлення під час сну може бути фактором ризику для збільшення ваги та розвитку ожиріння", - такими є висновки дослідження.

Цікаво, що американські вчені-медики вивчали тільки слабку половину населення. Мабуть, це пов'язано з тим, що опитати чоловіків під час сну загрожує неприємностями.

Костянтин Огурєв
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту