МЗС: іранці надали українським експертам доступ до розшифрування чорних скриньок

Міністр закордонних справ Вадим Пристайко на брифінгу щодо катастрофи українського літака в Тегерані розкрив деякі подробиці розлідування: про деталі літака, про можливу компенсацію для України, про співпрацю з іншими країнами та ін.

Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко ввечері 10 січня провів спеціальний брифінг в Києві, де розкрив деякі подробиці щодо розслідування авіакатастрофи українського літака в Тегерані.

Публікуємо найцікавіші моменти і відео брифінгу.

Про бульдозери на місці падіння літака

Раніше засновник міжнародної групи журналістів-розслідувачів Bellingcat Еліот Хіггінс заявив, що місце падіння літака після вилучення уламків нібито зачистили бульдозерами.

Міністр Пристайко цю інформацію не підтвердив:

- Те, що там були фотографії з бульдозерами, наша команда, яка знаходиться на місці, не підтверджує ... Але наша команда працює саме в тому місці, де впав літак.

Про чорні скриньки

До Тегерана вилетіло близько 50 українських представників. Вони технічними засобами намагаються реконструювати літак, щоб зрозуміти, що з ним сталося.

Ми отримуємо повну співпрацю від іранської сторони. Вони допомагають нам, ми отримали доступ як до деталей літака, так і до місця падіння. Поліція забезпечує безпеку цього місця, хоча там від самого початку мали доступ місцеві, що ускладнювало розслідування.

Зараз наша команда отримала доступ до чорних якщиків та записів диспетчерів з центру управління польотами в аеропорту Тегерана й нашими пілотами. Уся ця інформація наразі аналізується, ми не відкидаємо жодної версії.

У мене немає інформації, що іранські експерти починають завантажувати інформацію з чорних скриньок. Мої люди щойно сказали мені, що вони мають доступ, і тепер ми вирішуємо з іранцями, куди ці скриньки будуть їхати чи аналізуватимуться записи в Ірані. Ми хочемо, щоб вони аналізувались у Києві.

Про відео збиття українського літака

Зараз у нас багато різних фотографій та відео, які ми розглядаємо (не ми, дипломати, а професіонали). Ми повинні знати, хто зняв відео, хто поділився відео, яка позиція? Це було справжнє положення на місцях там? Яка часова шкала? Все це зараз аналізують наші фахівці. Як тільки вони прийдуть до висновків, ми зможемо поділитися з вами.

Відео брифінгу Вадима Пристайка:

Про можливу компенсацію, яку може отримати Україна

Якщо буде доведено (версію удару іранських ППО по українському авіалайнеру. - Ред.), то ми не тільки будемо вимагати притягнення до відповідальності всіх винних, але й компенсацію. Але про це на сьогоднішній момент ще зарано говорити.

Про співпрацю з іншими країнами

До цього часу надходять повідомлення та додаткова інформація від наших партнерів. Зранку президент України зустрічався з представниками американського посольства, які передали свою розвідувальну інформацію. Нещодавно закінчилась зустріч з британським послом.

Я зараз сюди прийшов з чергової розмови з прем’єр-міністром Канади Джастіном Трюдо, вчора ми говорили з прем’єр-міністром Великої Британії. Постійно відбуваються дзвінки. Ми говорили з президентом Афганістану, Ірану, всіма, чиї громадяни загинули.

Також міністр підтвердив, що багато країн, які не мають відношення до цієї трагедії, також пропонують свою допомогу у встановленні істини. Зокрема, Франція.

Матерiали по темi
Як Канада переживає авіакатастрофу - репортаж українки з Торонто
Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту