"Міс Україна 2016" Олександра Кучеренко: Ця книга підриває душу, викликаючи протест проти соціальної нерівності

Найгарніша українка 2016 року, телеведуча і куратор соціального проєкту "Наставництво" в літературній колонці для Йод.media розповідає про свого улюбленого автора та роман. Про те, як один літературний твір здатен змінити погляди на життя.

Як рідко вдається знайти книгу, яку хочеться прочитати з одного разу, відкинувши всі зайві думки, відключивши фонову музику і, нарешті, відірвавшись від усіх месенджерів. Коли загортаєшся в теплий плед і повністю утопаєш у читанні. Не просто стежиш за сюжетом і рахуєш кількість прочитаних сторінок, а мучишся інтригою - що ж буде далі, повільно та вдумливо осягаєш думку автора, зупиняєшся і перечитуєш знову, щоб обміркувати глибокий висновок. А потім довго не можеш забути відчуте - так сильно книга проникає в твій внутрішній світ і залишається жити там назавжди. ?

Один з моїх найулюбленіших авторів - це Віктор Гюго. Його книги залишають сильний відбиток, розширюють спектр думок, приголомшують і змінюють погляди на життя.

Роман "Знедолені" відноситься саме до таких. Читаючи його, дивуєшся, наскільки актуальні проблеми та правильні міркування як для 19-го століття, так і для нашого неспокійного 21-го.

Жорстокість і людяність, злидні бідних і страждання багатіїв, несправедливість і милосердя, самопожертва, сила закону і кохання... Неймовірно красивою, піднесеною, живою, образною, але в той же час простою мовою Гюго зобразив падіння людини і його ж піднесення над самою собою.

Без вини винуватий, всіма і звідусіль гнаний головний герой все ж не став звіром, попри цькування. І навіть навпаки - всупереч усьому злому, він сильнішає як особистість, проявляючи свої найкращі людські якості.

Це той твір, який створює вибух у душі, викликає протест проти соціальної нерівності і сплеск гніву до тих, хто творить зло.

Зламані долі героїв роману, глибокі, важкі емоції, душевні та фізичні муки, тотальна несправедливість... Усе це під час читання зачіпає струни душі, коли співчуваєш героям до сліз, коли навіть пробирає злість від наївності і жертовності їхніх вчинків, яких у наш час вже майже не зустрінеш.

Роман від початку до кінця являє рух від зла до добра, від несправедливого до справедливого, від хибного до істинного, від темряви до світла, від жадібності до сумлінності.

"Зцілити душу можна, а змінити долю - ніколи" - такі цитати наповнюють весь роман глибоким змістом і відкривають читачеві філософію життя.

Роман "Знедолені" Віктора Гюго не втратить своєї актуальності ніколи. І подарує справжнє задоволення кожному вдумливому, глибокому, освіченому читачеві. Рекомендую книгу всім! І сама ще не раз обов'язково повернуся до цього шедевру літератури.

Олександра Кучеренко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту