Міст у Станиці Луганській: як триває ремонт "хиткої надії на мир" (фото, відео)

Кореспондентка "Йоду", яка час від часу перетинає лінію розмежування саме на Станиці, на власні очі побачила, як триває ремонт багатостраждального мосту.

До 11 жовтня планується встановити тимчасову переправу, а 27 листопада відкрити відремонтований міст – пообіцяли в Офісі президента. Останньої дати, як манни небесної, чекають десятки тисяч людей. Людей різного віку, які змушені перетинати кордон, щоб отримати пенсію, відмітитися в центрі зайнятості та й просто купити продуктів, дешевших і кращої якості.

Одразу скажу: для мене поїздка додому в гості до батьків – це зовсім не модний нині процес, що називають квестом. 

Це реальне нервове напруження з надією на те, що контрольний пункт, з обох боків розмежування, вдасться пройти якнайшвидше.

Хоча з власного досвіду запевняю – там, серед натовпів нахабних та безпорадних, дуже літніх пенсіонерів та спритних "черепашок" (перевізників продуктів харчування на саморобних візках), доводилося стояти 3-4 години. Деякі "мандрівники" розповідали, що перетинання інколи тривало й по 8-9 годин.

Сервіс "доставки мандрівників" покращується

Коли пройдено перевірку "багажу" та паспортний контроль, перед очима відкриваються оновлені 870 метрів. Це не міст. Це лише дорога до нього. 

Оновлення полягає в наступному: тепер тягнути речі та себе стало легше, адже асфальт покладено новий.

Будівництво мосту в Станиці. Фото: Офіс президента України

З робочого фургончика однієї з бригад лунає музика із середньоазіатськими мотивами, ремонтники, судячи по обличчях, теж десь звідти. Дорогою прогулюються спостерігачі ОБСЄ, представники Червоного хреста, працівники ДСНС. Звісно, тепер літнім людям і тим, хто втомився, можна скористатися послугами автобуса. Я не ризикнула, адже увійти в салон лячно – охочих влізти туди аж кишить. 

Фото: прес-служба Луганської ОДА

Така ж ситуація і з гольф-автівкою. Туди може сісти до 10 людей. Ця поїздка, ясна річ, має попит переважно серед літніх людей.

Фото: unhcr.org

Ну а якщо є бажання відпочити, то десь посередині відстані поставили лавки. На них можна посидіти, якщо, звісно, вам не треба поспішати.  

Лавки ці, як я розумію, поставлені для того, щоб набратися сил перед головним випробуванням подорожі – дерев'яним настилом, або, як я її називаю, - пародією мосту. Ця споруда заслуговує на окрему увагу. Відтепер для всіх, кому цікавий процес, що там триває, можна побачити за допомогою веб-камери з будь-якого місця, де є інтернет.

Отже, із сумками та візками люди змушені спуститися метрів 10 униз і метрів 15 викарабкуватися нагору. Саме цю дерев'яну "доріжку" планують знести, а 27 листопада, як обіцяють, на повністю полагоджений міст стане нога першого "мандрівника".

Обов'язково мушу сказати: спускатися-підніматися цими сходами страшно. Під натиском десятків людей вони починають здригатися, вібрувати – лишається тільки сподіватися, що нічого не рухне…
За ремонтом мосту в Станиці Луганській можна спостерігати онлайн. Фото facebook.com/pressjfo.new

Невпевнені сподівання

Безпосередньо на самому мосту (окупована територія) залатали дірки, через які проглядалися води Сіверського Донця. А ще прибрали укріплення, де сиділи у спостеріганнях "захисники республіки", та прикрасили металеві конструкції прапорами так званої "ЛНР". 

Коли стоїш у черзі перед паспортним контролем, то мимоволі слухаєш розмови своїх земляків. За п'ять років війни люди розчарувалися в українській владі: соціально незахищені громадяни так і лишились не захищеними і навіть мінімальних спроб щось змінити зроблено не було.

Щоправда, тепер, коли ремонт триває і невдовзі буде легше проходити ці півтора кілометра, поліпшуються настрої громадян, які опинилися в окупації. Особисто мені це дозволило отримати певні сподівання, що згодом я їхатиму до рідних з найменшим нервуванням. Як то було до квітня 2014 року. 

Обкладинка - фото twitter.com/ZelenskyyUa / колаж Йод

Ірина Маслова
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту