Місяць молодший на 85 мільйонів років, ніж усі вважали, - вчені

Фото: Unsplash by Josh Miller
Підрахували, що він з`явився наприкінці формування Землі.

Вчені Німецького аерокосмічного центру провели нове дослідження Місяця. Вони виявили, що він на 85 мільйонів років молодше, ніж вважалось раніше, пише CNN, посилаючись на матеріал в науковому журналі Science Advances.

Раніше вчені вважали, що Місяць, який створює морські припливи й відпливи, був супутником Землі понад 4,5 мільярда років. Тепер німецькі науковці підрахували, що він з`явився наприкінці формування Землі.

"Вперше вік Місяця може бути безпосередньо пов’язаний з подією, що сталася в самому кінці формування Землі, а саме з утворенням ядра", - сказав Торстен Кляйн, співавтор дослідження з Інституту Планетологія в Мюнстерському університеті в Німеччині.

Науковці використали комп`ютерну модель, щоб визначити, скільки часу знадобилося магматичному океану Місяця, щоб охолодитися і затвердіти. Врешті дослідники підрахували, що Місяцю насправді близько 4,425 мільярда років.

Однією з найбільш вірогідних теорій походження Місяця: він - уламок гіпотетичної протопланети під назвою Тейя, яка зіткнулася 4,51 мільярда років тому з Землею, що продовжувала нагріватися і швидко змінюватися. 

Дарина Коберська
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту