Вчені Німецького аерокосмічного центру провели нове дослідження Місяця. Вони виявили, що він на 85 мільйонів років молодше, ніж вважалось раніше, пише CNN, посилаючись на матеріал в науковому журналі Science Advances.
Раніше вчені вважали, що Місяць, який створює морські припливи й відпливи, був супутником Землі понад 4,5 мільярда років. Тепер німецькі науковці підрахували, що він з`явився наприкінці формування Землі.
"Вперше вік Місяця може бути безпосередньо пов’язаний з подією, що сталася в самому кінці формування Землі, а саме з утворенням ядра", - сказав Торстен Кляйн, співавтор дослідження з Інституту Планетологія в Мюнстерському університеті в Німеччині.
Науковці використали комп`ютерну модель, щоб визначити, скільки часу знадобилося магматичному океану Місяця, щоб охолодитися і затвердіти. Врешті дослідники підрахували, що Місяцю насправді близько 4,425 мільярда років.
Однією з найбільш вірогідних теорій походження Місяця: він - уламок гіпотетичної протопланети під назвою Тейя, яка зіткнулася 4,51 мільярда років тому з Землею, що продовжувала нагріватися і швидко змінюватися.