Міжнародний астрономічний союз пропонує придумати українські імена для зорі та планети

Photo by Dino Reichmuth on Unsplash
Назви мають бути пов'язані з нашою історією, наукою чи культурою.

Вдруге у своїй історії Міжнародний астрономічний союз (МАС) організовує конкурс із привласнення імен планет і зір, навколо яких вони обертаються. Цього разу учасникам проекту, присвяченого 100-річчю з часу заснування МАС, пропонується надати імена системам, що містить одну зорю і одну планету, при цьому кожній країні виділяється власна система.

Як повідомляє Головна астрономічна обсерваторія, Україні виділена планетна система HAT-P-15, що знаходиться в сузір’ї Персея. Зоря у цій системі є жовтим карликом (тип G) і поки що недосяжна для спостережень наземними телескопами. Екзопланета HAT-P-15b була відкрита в 2010 році, знаходиться на відстані 0.0965 астрономічних одиниць від зорі, є газовою планетою-гігантом з масою 1,94 мас Юпітера і орбітальним періодом 10,9 діб.

Як все це виглядає (спойлер - доволі симпатично 🤩) - можна подивитися тут.

Зауважується, що імена зорі та планети повинні мати тісний зв’язок із нашою історією, наукою, культурою.

Конкурс на найкращу назву проходить з 1 серпня до 30 вересня. Запропонувати свої варіанти можна тут або тут.

Важливо розуміти, що схвалені імена не замінять традиційні наукові позначення, але будуть визнані МАС як повноправні назви об'єктів та опубліковані із зазначенням авторства. Ці назви потім можуть використовуватися всіма бажаючими без будь-яких обмежень поряд із науковими позначеннями або замість них.

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту