Міжнародний день пива: 10 цікавих фактів про напій і трохи гумору "на коня"

Як "хмільне" руйнує закони фізики, та чому пивоварами мають бути виключно жінки.

Портер, стаут, айсбок чи пільзнер – це не оригінальні варіанти кличок для домашніх тварин. Поціновувачі алкоголю знають, що цими словами називають види пива, які відрізняються за міцністю та способом варіння.

В офіційний день пива, який цьогоріч випадає на п'ятницю (не інакше, як зорі зійшлися 😊), пропонуємо розширити свої знання про один із найпопулярніших напоїв у світі, а під вечір перевірити їх на практиці.

🍺🍺🍺
  1. 1У науці існує окрема дисципліна для назви процесу вивчення пива – зітологія (zythology). Термін походить з грецької ζῦθος (zûthos – "пив"») + -λογία (-logía – "навчання").
  2. 2Найбільше пива п'ють у Чехії. На одну душу населення щорічно приходиться 152 літри "хмільного". Бідненькі.
  3. 3Вікінги вважали, що у раю (Вальхаллі) є величезна коза, яка дає безмежну кількість пива. Дійсно рай.
  4. 4Стародавні єгиптяни зводили піраміди Гіза напідпитку. За словами археолога з Пенсільванського університету Патрика Макговерна, будівельники "заправлялися" приблизно 4 літрами пива на день.
  5. 5Найміцнішим видом пива у світі є "Зміїна отрута" (Snake Venom) від компанії Brewmeister. У середньому, в одній пляшці напою міститься 5% алкоголю, а в "Отруті" - 67,5%. Майже абсент, від якого люди частенько чортиків на вулицях ловлять 😊.
  6. 6Пивні бульбашки протистоять силі гравітації. Бульбашки легші за саме пиво, тому, коли напій наливають у келих, вони мають підніматися нагору по стінках. Однак насправді бульбашки по стінках опускаються на дно, а піднімаються по центру келиха. Вчені зі Стенфорду це явище пояснили тим, що бульбашкам так легше циркулювати по келиху. Бунтарі 😊.
  7. 7За прибирання вулиць від сміття влада Амстердаму платить пивом. За очистку доріг місцеві алкоголіки отримують 10 євро, пів пачки табаку та п'ять банок цього напою. Українським прибиральникам на замітку 😊.
  8. 8У пива нижча калорійність за газовані напої, яблучний сік та молока. Дівчата, нова дієта на підході.
  9. 9До речі, про жінок. Перші професійні пивовари були саме жіночої статі. Їх називали Brewsters. Для того, щоб ними стати, леді повинні були бути надзвичайно вродливими. Як стюардеси.
  10. 10Яскравість смаку пива залежить від келиха, у який його наливають. Для кожного сорту цього напою потрібен спеціальний стакан, тому найгірше рішення – пити його з пляшки. Цікаво, що у середньому відвідувач бару випиває прямий циліндричний келих пива за 11 хвилин, а видовжений з розширенням зверху – за 7. І це з однаковим об'ємом.
Однак пиво – це ще й одвічний привід для жартів. А коли за душею уже 4 літри випитого – тільки про смішне й балакати (чи витворяти 😊).
Матерiали по темi
Вчені радять використовувати пиво для очищення річок та морів
Матерiали по темi
В Іспанії підрахували, скільки пива випивають туристи
Віка Степаненко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту