Монета номіналом 10 гривень з`явиться в обігу вже в червні

Фото: bank.gov.ua

З 3 червня в Україні вводять монети номіналом 10 гривень. Вони поступово мають змінити відповідні банкноти, пишуть на офіційному сайті Національного банку України.

"Це частина комплексного рішення з оптимізації та оновлення банкнотно-монетного ряду гривні триває з 2014 року та має на меті забезпечити в Україні надійніші та захищеніші від підроблень банкноти, зручність готівкових розрахунків та економію коштів для держави. Введення в обіг нових обігових монет номіналом 10 гривень завершить цей процес", - пишуть на сайті.

Нова монета невелика за розміром та легка. Її діаметр становить 23,5 мм, а вага - 6,4 г. Виготовлена із цинкового сплаву з гальванічним покриттям нікелем. Завдяки своїм збільшеним габаритним розмірам (діаметр, товщина та гурт) її буде легко відрізнити українцям від монет інших номіналів. На реверсі зображено портрет українського гетьмана Івана Мазепи.

Фото: bank.gov.ua

Тепер, завдяки таким змінам, в Україні залишиться 6 номіналів монет (10 та 50 копійок, 1, 2, 5 та 10 гривень) і 6 номіналів банкнот (20, 50, 100, 200, 500 та 1000 гривень).

"Таке співвідношення є не лише зручним для здійснення розрахунків і задовольняє потреби української економіки в готівці, але й відповідає практиці провідних центральних банків (Канади, Великобританії, Австралії, Данії, Угорщини, Чехії, Японії тощо)", - кажуть в НБУ.

Дарина Коберська
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту