Монетний двір Великої Британії пояснив, у яку галактичну діру засмоктуються наші гроші

Королівський монетний двір Великої Британії випустив монету у 50 пенсів із зображенням чорної діри на честь вченого Стівена Хокінга.

Фізик помер 14 березня 2018 року на 76 році життя. Він був одним з самих відомих фізиків-теоретиків, а також засновником квантової космології. Хокинг усе життя вивчав чорні діри, у 1974 році розробив теорію, що вони "випаровуються". Це явище назвали "випромінювання Хокінга"

За інформацією The Royal Mint, монета на честь Хокінга виконана у сріблі й золоті. Її дизайнерка - Едвіна Еліс. Вона повідомила Бі-бі-сі, що хотіла зобразити у своїй роботі те, як Хокінг "зробив складні речі доступними, цікавими та взаємопов'язаними".

- Я хотіла вставити велику чорну діру у крихітну монету, щоби він залишався з нами й усміхався над цим, - додала Еліс.

Дочка професора Люсі та її брат Тім відвідали Королівський монетний двір. Вони назвали випуск монет великою честю для їхньої сім'ї, зазначивши, що батько був би радий приєднатися до "елітної групи вчених", що з'явилися на монетах, серед яких є Ісаак Ньютон і Чарльз Дарвін.

На сайті королівського монетного двору зазначено, що весь тираж монет зарезервований. Вартість від 55 фунтів до 795 фунтів (1984 гривні – 27384 гривні).

Стівен Хокінг пояснив появу чорних дір у своєму бестселері «Коротка історія часу». Фото: Фейсбук
Нариси дизайнера. Фото: tjournal.ru
Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту