На аукціоні Sotheby's продали за $9 млн китайську вазу, що 50 років припадала пилом на дачі у пенсіонерки

Фото: sothebys.com
Порцелянова ваза з квітковим візерунком була зроблена спеціально для імператора Цяньлун із династії Цін.

На аукціоні Sotheby's продали за 9 млн доларів китайську вазу XVIII століття. Останні 50 років рідкісний артефакт був у заміському будинку пенсіонерки десь у центральній Європі. Весь у пилюці, оточений кішками і собаками, пише Афіша Daily.

Порцелянова ваза з квітковим візерунком була зроблена спеціально для імператора Цяньлун з династії Цін, який правив Китаєм понад 60 років.

Знайшов шедевр у будинку пенсіонерки амстердамський арт-консультант Йохан Бош ван Розенталь. Власниця, якій на той момент було понад 80 років, покликала його оцінити колекцію китайського мистецтва, успадковану нею багато років тому.

Позолочена китайська ваза стояла на шафі, а навколо неї вільно ходили чотири кішки. Жінка сказала, що цей предмет, наскільки їй відомо, дуже особливий і цінний.

Фахівці Sotheby's зіставили раритет з інформацією з архівів китайського імператорського дому і змогли встановити його походження.

Тривалий час ваза вважалася втраченим шедевром мистецтва.

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту