На аукціоні Sotheby's за шахову фігурку виклали майже мільйон доларів (фото)

Фото: sothebys.com
Унікальний експонат тривалі роки припадав пилом вдома у торговця антикваріатом і нікого не цікавив.
Фото: sothebys.com

На аукціоні Sotheby's за 735 000 фунтів стерлінгів (920 тисяч доларів) була продана недавно знайдена ​​шахова фігура, повідомляє theguardian.com.

Маленька фігурка воїна, виготовлена ​​з моржового ікла, була виявлена минулого місяця. Вона ідентифікована як відсутній предмет зі скарбу, що був знайдений у 1831 році на піщаних мілинах шотландського острова Льюїс (Зовнішні Гебриди). Ця знахідка вважається однією з найграндіозніших чудес Середньовіччя.

Ці шахові фігури добре відомі та в масовій культурі, завдяки дитячому телесеріалу Noggin the Nog, а також шаховій грі Рона Візлі у фільмі "Гаррі Поттер і Філософський Камінь".

У цілому 82 фігури з острова Льюїс зберігаються в Британському музеї в Лондоні, а 11 - в Національному музеї Шотландії в Единбурзі. П'ять пропали безвісти.

Фахівці вважають, що швидше за все, ці шахові фігури були зроблені в Тронхеймі (Норвегія), частиною якого були Західні острови, між 1150 і 1200 роками. Версії того, як вони опинилися на острові Льюїс - різні. За однією з них, вони були на борту корабля, що зазнав корабельної аварії, за іншою - були заховані торговцями для зберігання під час подорожі.

Фото: sothebys.com

Виставлена ​​на аукціон фігурка була придбана у 1964 році торговцем антикваріатом всього за 5 фунтів стерлінгів і зберігалася у нього вдома. Сім'я не знала про цінності і значення цієї фігурки доти, доки витвір не було доставлено на аукціон Sotheby's.

Експерт Sotheby's Олександр Кадер, який вивчав шахову фігуру, сказав: "Це одне з найнеймовірніших відкриттів, які були зроблені за мою кар'єру. Для мене велика честь представити цей фрагмент історії на аукціоні, де він став справжнім хітом. Коли ви тримаєте фігурку Стража в руці або дивитеся на нього в кімнаті, створюється таке враження, ніби він справді тут присутній.

Висота фігурки - 8,8 сантиметрів. Торги за неї стратували з 480 000 фунтів стерлінгів, швидко дійшли до цифри в 600 000 фунтів стерлінгів і зростали далі, але цифри 1 мільйон фунтів не сягнули. Сума, сплачена анонімним покупцем, склала 735 000 фунтів стерлінгів.

Звісно, не за кожну фігурку, яка валяється у вас вдома, колекціонери та поціновувачі мистецтва вивалять такі гроші. Але, "Йод" пропонує все-таки поритися у всіх ящиках у вашому домі, подивитися на горищах і в погребах, у гаражах і сараях. Може, ви нічого цінного і не знайдете, але порядок же там наводити колись потрібно!

Герман Старенький
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту