На Марсі людей будуть селити під куполами

Photo by Elaine Casap on Unsplash
Вчені з Гарвардського університету запропонували свій варіант колонізації планети.

Нещодавно в НАСА остаточно поставили "діагноз" Марсу – його не можливо терраформувати повністю?. Однак вчені не впадають у відчай. Нове дослідження науковців Гарвардського університету довело, що колонізувати можна окремі ділянки Червоної планети, якщо побудувати там спеціальні куполи, використавши один із найсучасніших матеріалів – кремнеземний аерогель.

Як повідомляє newatlas.com, нині Марс – досить ворожа до земних форм життя місцина. Це суцільна пустеля, де рідина подекуди лишилася лише у полярних крижаних шарах або солоних озерах глибоко у ґрунті. Атмосфера дуже розріджена, у ній майже немає кисню, доволі холодно і не існує захисту від ультрафіолетового випромінювання.

Гарвардські вчені стверджують, що хоча б деякі з цих проблем можна вирішити, якщо побудувати на Марсі щось на зразок куполів із силікатного аерогелю. Це один з найлегших матеріалів, що коли-небудь створювалися, прозорий і до того ж чудовий теплоізолятор. Якщо розсіяти у марсіанському небі цю речовину, то поверхня під ним стане наближеною до земної – аерогель зробить площину теплішою і відбиватиме УФ-випромінювання без блокування видимого світла. Цього буде достатньо, щоб зберегти воду у рідкому стані і сприяти фотосинтезу рослин.

Дослідники вже перевірили цю ідею, відтворивши поверхневі умови Марса у лабораторії. Неймовірно, але навіть дуже тонкого шару аерогелю у 2-3 см досить, щоб прогріти марсіанську поверхню хоча б до -10 градусів за Цельсієм (так-так, морозу). Це все ще холодно, однак вже достатньо для виживання. Однак вчені мають надію, поекспериментувавши, ще більше підігріти Марс під таким куполом.

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту