На Монблані може обвалитися льодовик. Все через глобальне потепління

Італійська влада оголосила евакуацію населення з прилеглих селищ.

На горі Монблан з італійської сторони розташований льодовик Планпансьє. Через глобальне потепління він щодня рухається зі швидкістю 50-60 сантиметрів. Італійські чиновники оголосили евакуацію з території навколо льодовика, оскільки той може зійти в будь-яку хвилину, пише CNN.

За попередніми оцінками, через кліматичні фактори від льодовика можуть відколотися близько 250 тисяч кубометрів льоду. Але встановити точний час сходження - неможливо.

"Ці явища ще раз показують, що гора переживає фазу сильних змін під впливом температури, тому вона особливо вразлива. У даному випадку це помірний льодовик, особливо чутливий до високих температур", - прокоментував мер сусіднього містечка Курмаєра Стефано Місерокчі.

Відзначимо, що останні кілька років в Альпах спостерігається активне танення льодовиків - їх площа зменшилася практично вдвічі (з 609 кв. км у 1989 році до 368 кв. км зараз).

Матерiали по темi
Екоактивістка Грета Тунберг розкритикувала кліматичний саміт ООН
Віка Степаненко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту