На пляжі Італії повернули 10 тонн піску і мушель, які намагалися вивезти додому туристи (фото)

Photo by Massimo Virgilio on Unsplash
"Сувеніри" конфісковували у людей в аеропорту на острові Сардинія.

Місцева влада на Сардинії йде на жорсткі заходи в боротьбі з туристами, які збирають пісок і мушлі. Пляжі патрулює поліція, а порушників штрафують на досить великі суми - від 300 до 5000 євро. Причому, за зовсім невелику кількість вкраденого піску, чистісіньку дрібницю.

На Сардинії стверджують, що навіть такі дрібні крадіжки у кінцевому підсумку наносять пляжам серйозної шкоди - до тонни піску на рік. А щоб продемонструвати це наочно - показали, скільки піску і черепашок конфіскували за 10 років у туристів.

Як повідомляє italia-ru.com, пісок і мушлі, вилучені за десятиліття в аеропорту Ольбія, були повернуті на пляж Порто Сан Паоло і острів Таволара. Всього - 10 тонн піску і каменчиків. Тож "невинні сувеніри" виявилися не такими вже й невинними.

Аугусто Навоне, директор території Таволара, що знаходиться під охороною, одного з природних райських куточків Коста Смеральда, розповідає, як народилася ініціатива:

- Кілька місяців тому нам зателефонували з аеропорту Ольбія. Поліцейські сказали, що на їхніх  складах лежать тисячі пакетів і пляшок з піском, камінням і черепашками, які були виявлені у валізах відпочиваючих, що покидають острів. І яке ж було наше здивування, коли нам повідомили про обсяг вилученого матеріалу: десять тонн!

По маленькій пляшечці кожен - разом 10 тонн піску. Фото: olbia.it

Замість того, щоб утилізувати пісок, який завалявся на складах, його вирішили повернути назад, на пляжі:

- Завдяки пораді геологів з Університету Кальярі, ми визначили дві області, які можуть бути сумісні з вилученими матеріалами, і доставили їх туди: це пляж Порто Сан Паоло, на південь від Ольбії, куди було зсипано 6 тонн піску, і острів Таволара, на який були відправлені камені. Операція не дуже проста з логістичної точки зору, але вона була завершена якраз до відкриття курортного сезону.

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту