На станції "Академік Вернадський" зафіксували аномально високу температуру

Фото: Facebook Національний антарктичний науковий центр
Також за останні п’ять років збільшилась кількість днів з плюсовою температурою.

Цьогоріч на українській науковій станції "Академік Вернадський" в Антарктиді зафіксували аномально високу температуру. 7 липня вчені спостерігали +5 С° у розпал антарктичної зими. Найнижчою температурою з початку зими, 5 липня, був показник -9,9 С°, повідомляють на офіційній сторінці Національного антарктичного наукового центру у Facebook.

Для порівняння: у 2015 р. найвищою зафіксованою температурою для цього ж періоду була +3,5 С°(26 червня), тоді як найнижча - -19,2 С°(8 липня). У 2017 р. ці цифри становили +3,7 С° (2 липня) та -12,1 С° (23 червня). Додамо, що усі дані можна подивитись на сайті Міністерства освіти і науки України у розділі "Антарктида онлайн".

Фото: Facebook Національний антарктичний науковий центр
Фото: Facebook Національний антарктичний науковий центр

Окрім температурних показників, за останні п’ять років значно збільшилась кількість днів з плюсовою температурою. Час від часу наші дослідники навіть можуть виходити в море на човнах, що було неможливим взимку ще пару років тому. Вони мають змогу відбирати зразки тканин китів для їхнього генетичного дослідження, наприклад.

"Ситуація довкола "Вернадського" добре ілюструє загальну тенденцію дуже стрімкого потепління у Антарктиді. Нагадуємо, що з 1960-х рр. середня річна температура в районі нашої станції збільшилася на 3 градуси (це приблизно як різниця між Україною та Скандинавією!), що значно прискорило танення льодовиків та призвело до зміни ареалів антарктичних тварин та рослин", - пишуть представники станції "Академік Вернадський".

Матерiали по темi
5 реалістичних жахіть, якими кліматологи лякають людство
Дарина Коберська
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту