На третій день стажування в NASA школяр відкрив планету

Виявити нову планету TOI 1338 b, що обертається відразу навколо двох зірок, NASA допоміг 17-річний старшокласник Вулф Цукієр.

Він розповів New York Post, що, перш ніж потрапити туди на стажування , «відправив безліч електронних листів випадковим дослідникам з різних інститутів»: «Один з дослідників сказав:" Я не можу взяти тебе, але я можу направити тебе до когось, хто може тебе взяти "».

Старшокласник отримав запрошення в Меріленд на двомісячне стажування від американського космічного агентства. Він займався вивченням даних, отриманих космічним телескопом TESS. 

Планета, яку він відкрив на третій день стажування  в 6,9 разів важча за Землю, вона розташована на відстані 1300 світлових років від Сонячної системи - в сузір'ї Живописця.

Нарівні з вченими Центру Годдарда, університетів Сан-Дієго і Чикаго Вулф Цукіер став співавтором наукової статті про нове небесне тіло.

В інтерв'ю телеканалу ABC старшокласник порівняв TOI 1338 b з вигаданим Татуїном - рідною планетою Люка Скайуокера з "Зоряних воєн", також обертається навколо двох сонць.

Христина Ямбор
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту