На виникнення важких хвороб більше впливає спосіб життя, ніж спадковість

Photo by Owen Beard on Unsplash

Канадські вчені з Альбертського університету провели великий метааналіз даних за два минулі десятиліття, в яких вивчався взаємозв'язок між генетичними мутаціями і різними важкими захворюваннями. Отримані ними висновки вказують на "нестійкий причинно-наслідковий зв'язок" генетики і більшості захворювань, пише hightech.plus.

Це означає, що багато типів раку, цукровий діабет, хвороба Альцгеймера та інші важкі захворювання спричинюються генетикою в кращому випадку на 5-10%, заявили автори.

"Наші дані показують, що ДНК - це не ваша доля", - заявив автор дослідження Девід Вішарт.

До винятків автори віднесли хвороба Крона, целіакію і дегенерацію жовтої плями сітківки. Ці захворювання визначаються генетикою в середньому на 40-50%.

"Не дивлячись на рідкісні винятки, стає очевидно, що ризики більшості хвороб визначаються метаболізмом, факторами навколишнього середовища, харчуванням, способом життя і впливом хімікатів, бактерій і вірусів", - підкреслив Вішарт.

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту