На Землі зникли всі шельфові льодовики

Фото: MICHOFF, Pixabay
Останній втратила Канада, де температура повітря зростає занадто швидко.

Супутникові знімки показали, що велика частина шельфового льодовика Канади розкололася наприкінці липня на айсберги, які рушили геть від суші. Вчені впевнені, що причина - в глобальному потеплінні, і ми вже втратили всі або майже всі шельфові льодовики від Гренландії до російської Арктики, пише hightech.plus.

Чотирьохтисячолітньої шельфовий льодовик Мілна, розташований в північно-східній частині острова Елсмір, що межує з Гренландією, був останнім шельфовим льодовиком Канади до кінця липня, коли Едріен Вайт з Канадської льодової служби помітила на супутникових знімках, що близько 43% льоду відкололися від нього.

30 або 31 липня сформувалися два гігантських айсберга і безліч дрібних, які вже почали дрейфувати геть від землі, розповіла Уайт. Найбільший з них розміром 55 кв. км, 11,5 км в довжину.

Температура з травня по серпень 2020 у цьому регіоні була на 9 градусів за Цельсієм теплішою, ніж з 1980 по 2010. Арктичні території вже і так нагріваються набагато швидше, ніж в інших частинах планети, а цей регіон - ще швидше.

"Без сумнівів, це кліматична зміна", - заявив професор Люк Копланд з Університету Оттави.

Шельфові льодовики можуть бути віком від кількох сотень до тисяч років, їхня товщина зазвичай більша, ніж у морського льоду, але не така, як у глетчерів. На території Канади був безперервний шельфовий льодовик уздовж північного узбережжя острова Елсмір, але за останнє десятиліття він руйнується через глобальне потепління.

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту