Над Європою почнуть літати електролітаки - вони тихі і не виділяють вихлопних газів

Фото: newatlas.com
Перша партія вже отримала сертифікат безпеки ЄС.

Європейська агенція авіаційної безпеки (EASA) визнала електролітак Velis Electro придатним до польотів у своїй категорії літальних апаратів. Перша партія навчальних аеропланів Velis Electro надійде ​​в сім країн Європи цього року, пише hightech.plus.

Velis Electro побудований інженерами словенської компанії Pipistrel на базі навчального літака Velis. Це досить компактний двомісний апарат з розмахом крил 11 метрів і максимальною злітною вагою 600 кг. Силова установка складається з одного електромотора Pipistrel E-811, що працює на двох літієвих батареях по 11 кВт*год з рідким охолодженням. Крейсерська швидкість - 180 км/год, практична стеля - 3700 метрів.

Акумулятори можуть забезпечити літаку 50 хвилин польоту.

За словами представників компанії, Velis Electro удвічі довговічніший, якщо порівнювати зі звичайними літаками, які літають на гасі, оскільки в ньому менше рухомих елементів і їх простіше і дешевше ремонтувати або замінювати. До того ж бортова система моніторингу скорочує шанс неполадок, а система охолодження батарей допомагає витримувати серйозні навантаження.

"Сертифікат, отриманий Pipistrel Velis Electro, це перший крок до комерційного використання електричних літаків, які роблять можливими чисту авіацію, - заявив Іво Боскарол, засновник і голова компанії. - Він значно тихіше, ніж інші літаки, і взагалі не виділяє вихлопних газів.

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту