NASA успішно запустили марсохід Perseverance на Марс

Фото: mars.nasa.gov
Приземлитись на Червоній планеті апарат має у лютому наступного року.

Дослідження Марсу та життя на ньому продовжуються.?

NASA успішно запустили марсохід Perseverance (у перекладі з англ. - "наполегливість") на Червону планету. Там апарат буде шукати свідчення існування життя, збирати інформацію про геологію, атмосферу і умови навколишнього середовища.

Космічний корабель Mars 2020 з марсоходом запустили на ракеті Atlas V-541 зі стартового комплексу на мисі Канаверал у Флориді, пише The Guardian. Трансляцію запуску можна переглянути онлайн.

Приземлитись на Марс марсохід має у кратері Єзеро у лютому 2021 року. Кажуть, що, можливо, цей кратер був озером понад 3,5 мільярда років тому, коли клімат на планеті був теплішим і вологішим. Вчені вважають, що свідчення мікробного життя можуть бути збережені в породах кратера.

Через складність висадки на Марсі NASA вдалося доставити на планету лише кілька функціонуючих зондів і роверів. Більше половини відправлених космічних кораблів вибухнули або просто впали на планету.

Разом з марсоходом на Червону планету відправили невеличкий гелікоптер під назвою Ingenuity (у перекладі з англ. - "Винахідливість"). Він важить всього 1,8 кілограм. Це буде перша спроба керованого польоту на іншій планеті. Щоправда, літати пристрій буде на короткі відстані.

Дарина Коберська
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту