Наші "колишні": чим займуться козаки з минулого скликання - від Гаврилюка до Парасюка

Вони зайшли в парламент "з нізвідки". На хвилі революційних подій. І, здавалося б, саме час повернутися "в нікуди". Але "героям Майдану" цього не хочеться.

На вихідних відіграли чергові позачергові вибори. І здійнявся галас: "Подивіться, кого привели нові партії! Там і весільний фотограф, і веселий тамада, і колишній прес-секретар АТБ..."

"Ахрана, атмєна!" - заголосили диванні скептики в соцмережах.

Але з іншого боку: нам же не звикати. Згадайте Верховну раду-2014: там був і свій весільний фотограф (Парасюк), і козак у стилі ню (Гаврилюк), і комбат "з туманним минулим" (Семенченко)... Тоді всі вони раптом опинилися на коні - і понеслося. Їм пророкували різне майбутнє: від лаврових вінків - до пекла. А найзліші язики - швидке забуття.

Зараз вони пролітають повз парламент, але, схоже, "колишні" на забуття не згодні. У них великі плани на майбутнє.

Семен Семенченко: "Я в Нью-Йорку, але не в еміграції!"

Фото: В'ячеслав Берлог, 2000.ua
Чим запам'ятався:
 • Скандал у Кривому Розі... У 2016 році екскомбат "Донбасу" очолив рух проти фальсифікації місцевих виборів (мер Кривого Рогу Юрій Вілкул обійшов кандидата від "Самопомочі" Юрія Мілобога з відривом у 752 голоси). Домігся повторних виборів, ставши кандидатом замість Мілобога. Набрав 11,3%, в той час як Вілкул - 70,9%.
 • Блокада Донбасу... Наприкінці 2016- го Семенченко з побратимами приступили до операції "Анна Кареніна". Вони заблокували залізничний шлях з Донбасу в Україну і назад. І поставили ультиматум: жодної торгівлі з "ДНР/ЛНР". У тому числі, вугіллям. А в березні 2017-го Порошенко узаконив торговельну блокаду Донбасу.
Що тепер:

Цього разу Семенченко навіть не балотувався і вийшов з рідної "Самопомочі". Причому Семен одним з перших звільнив кабінет у стінах Верховної ради.

- Ще у вівторок він з помічниками виносив речі. Насправді дивно: до моменту прийняття присяги новими депутатами, старий парламент досі чинний, - кажуть у прес-службі Верховної ради. - А раптом президент чи спікер вирішить скликати позачергову сесію? Та вочевидь Семенченко сильно поспішає...

Питання: куди?

Дзвонимо комбату - скидає. Дзвонимо - скидає. Нарешті приходить SMS: "Я в Нью-Йорку. Можу говорити, але коротко".

- Семене, ви емігрували? - уточнюємо.

- Боже збав! Я тут у справах.

- Ви свої справи більше не пов'язуєте з політикою? Розчарувалися?

- У жодному разі. Просто так вийшло, що ні з ким було йти. "Самопоміч" вела політику "з трибуни", її не було серед народу. Вони розгубили свій рейтинг. Плюс депутатський мандат мені буде тільки заважати в подальшій діяльності.

- Чим збираєтеся займатися?

- Захистом України, улаштуванням ветеранів. Ви про документ Монтре чули?..

Мова йде про документ ООН, який регламентує роботу ПВОК (приватних військових і охоронних компаній) у зонах конфлікту. У розробці документа ще в 2008 році взяли участь 17 країн. У тому числі і Україна...

- Але у нас досі не врегульоване це питання. Законопроєкт був поданий ще в 2018 році, але не проголосований, - міркує Семенченко. - Важливо, щоб нові політики розуміли його значимість.

- Простіше кажучи, ви плануєте створити ПВК?

- Це не точна назва, але що в цьому поганого? Вони затребувані, - говорить Семенченко...

Ще б пак! Згідно з даними пітерських ЗМІ, Росія вела війну на Донбасі в тому числі і руками "ПВК Вагнера". Але Семенченко запевняє, що "наступальні послуги" - не їхній профіль. Тільки охорона: об'єктів, місій, гуманітарних вантажів... А отже - серйозні перспективи... Якщо депутати дозволять.

Найближчим часом Семенченко має намір записати низку "мотиваційних" роликів. Цільова аудиторія - новий парламент. Але якщо відео "не зайде", ексдепутата це не спинить. Він готовий працювати і на міжнародному рівні.

- Перша українська військова компанія безпеки вже зареєстрована в США (штат Вірджинія). Адже Сполучені Штати ухвалили профільне законодавство. Якщо у нас не імплементують документ Монтре, тоді компанії будуть реєструватися в США і працювати за межами України, - каже Семенченко.

Колишній комбат-депутат запевняє, що не є власником компанії (створена з ініціативи ветеранів), але має намір приєднатися до неї після закінчення депутатської каденції.

Борислав Береза: "Пишу "Недолугі замітки народного депутата"

Фото: facebook.com/borislav.bereza
Чим запам'ятався:
 • На рахунку нардепа п'ять скандалів. З них два - із журналістами.
 • У 2015-му балотувався на пост мера Києва. Вийшов у другий тур, але програв Кличку.
Що тепер:

До потрапляння у Верховну раду, Береза займався видавничим бізнесом. У парламенті поєднував, тобто - штампував поправки. Мабуть, сподобалося. Вирішив увійти до нового скликання Ради, але провалився на виборах. Опублікував з цього приводу пост у Фейсбук:

Милий пост, але не з амбіціями Берези. Дзвонимо:

- Бориславе, може, спробувати знову щастя на місцевих виборах?

- Прийде баржа - зануримося, - відповідає Береза. - Поки ж мені важливо відпочити і дописати книжку. У мене вже підписаний контракт з видавництвом.

- Про що буде книжка?

- Щось із серії "Недолугі замітки народного депутата".

- До речі, багатьох ваших колег "відвернуло" від політики. Чому вас ні?

- Просто я зрозумів одну просту річ: або ти займаєш політикою, або вона займається тобою - і тоді "розплющить" і тебе, і твій бізнес. Тому краще перший варіант.

Ігор Мосейчук: "Проведемо збори нової партії!"

Фото: facebook.com/igor.mosijcuk

Потрапив до Ради прямо з лави підсудних: у справі про "васильківських терористів" Мосійчук був засуджений за підготовку теракту, але після перемоги Майдану реабілітований як політичний в'язень.

Чим запам'ятався:
 • У 2015 році генпрокурор Віктор Шокін звинуватив депутата в отриманні хабара (450 тисяч гривень). Мосійчук був заарештований прямо в будівлі ВР, з нього зняли депутатську недоторканність. Але в 2016 році Генпрокуратура відкликала клопотання про арешт нардепа.
 • Двічі був впійманий журналістами на кнопкодавстві.
 • У 2017 році був поранений у результаті замаху.
Що тепер:

Намагався знову стати депутатом, але потім зняв свою кандидатуру. Причини складні та заплутані. Тепер має намір створювати нову партію.

- Найближчим часом проведе установчі збори нової партії: національного консервативного спрямування. І будемо працювати, - заявив Мосійчук в своєму відеозверненні. - По-перше, над планом: як вивести Україну з економічної прірви. Також ми будемо працювати над створенням інформаційних ресурсів. Бо як показали ці вибори: хто володіє інформацією, той володіє світом.

На коментарі із серії: "Хто "танцює партію?" Так і не дав прямої відповіді.

- Скажіть, навіщо Україні нова партія націоналістів, якщо і за старі-то не голосують? - уточнюємо у Мосійчука.

- У нас буде партія нового типу. За неї народ проголосує, - запевнив нардеп.

Волоимир Парасюк: "Я зараз у процесі перемовин"

Фото: facebook.com/parasiuk87
Чим запам'ятався:
 • Став ініціатором першої масової бійки в парламенті й потім провів рекордну кількість "спарингів". Кидався склянкою в суддів, бив силовиків і прокурорів, ясна річ - і депутатів.
 • Тісною дружбою зі Святим Миколаєм, який приносить усім цукерки і тільки Парасюку - дорогий "розумний годинник".
Що тепер:

Прийшовши з фотоательє в парламент, Парасюк швидко освоївся. Йому, мабуть, сподобалося - вирішив "продовжити". Але ЦВК відмовила кандидату через "невідповідність поданих документів вимогам законодавства". Після такого "відлупцювання", Парасюком зацікавилися партії, але не так, щоби дуже.

- Була партія, яка запропонувала в принципі прохідне місце, але далі, ніж дехто... Я кажу: "Друзі, я себе поважаю. І коли ви попереду мене ставите людей (судячи з інтонації, менш гідних. - Авт.) і вважаєте, що вони більш гідні представляти вашу партію, ну окей. Навіщо розмінюватися? - розповів Парасюк в інтерв'ю львівському телеканалу НТА.

Втім, за бортом він все ж не залишився:

- Підійшли дві політсили на межі проходження. Вони сказали: давай пропонуй свій формат і будемо разом йти на місцеві вибори. І це все в процесі переговорів. Зараз сиджу - пишу (мабуть, концепцію. - Авт.).

 Про які політсили йдеться, Парасюк говорити відмовився.

Михайло Гаврилюк: "Усі переживають, коли мене покине молода дружина!"

Фото: wikimedia.org/Вітер
Чим запам'ятався:
 • Старанно ходив на засідання Ради (явка - 96%).
 • Не причетний до жодної бійки та скандалу.
 • Покинув цивільну дружину в рідному селі та одружився зі студенткою Яриною. У них народилася дочка.
Що тепер:

У парламенті "козак" не привертав до себе увагу, але і йти не збирався. Балотувався цього разу як самовисуванець - і програв. Вороги раділи. Гаврилюк їм відповів у Фейбуці:

Чим займеться Гаврилюк у нову епоху, поки що невідомо. Категорично відмовляється від коментарів, пішов "у підпілля".

Євгенія Супричова
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту