Науковці виправдали Колумба - це не він завіз до Європи сифіліс

Фото:flickr.com, Viaggio Routard
Він ширився на континенті задовго до того, як мореплавець досяг узбережжя Америки.

Поширена гіпотеза про те, що наприкінці XV століття матроси Христофора Колумба занесли сифіліс з Нового Світу до Європи не знайшла наукового підтвердження. У новому дослідженні міжнародна група вчених наводить переконливі докази, що збудник захворювання бліда трепонема (Treponema pallidum) "гуляла"  Європою ще до того, як Колумб відплив до нових берегів, пише "Вокруг света".

Дослідники виявили трепонем в рештках чотирьох осіб, які жили в XV-XVIII століттях у Фінляндії, Естонії та Нідерландах. Причому вік останків, виявлених в Естонії, відноситься до початку XV століття. Тобто людина була хвора на сифіліс задовго до того, як Колумб досяг узбережжя Америки. Для оцінки віку збудників захворювань використовували як молекулярне датування древніх бактеріальних геномів, так і традиційний радіовуглецевий аналіз зразків.

Результати генетичного аналізу дозволяють вченим припустити, що попередник всіх сучасних підвидів Treponema pallidum ймовірно еволюціонував щонайменше 2500 років тому.

Нагадаємо, в розпал антирасистських протестів в США активісти в іспанській Барселоні вимагали демонтувати 60-метрову статую першовідкривача Америки, яка стоїть на початку пішохідної вулиці Рамбла і вважається одним із символів міста. На думку активістів, Колумб "зробив можливою колонізацію територій за допомогою геноциду".

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту