Науковці знайшли в бурштині залишки найменшого динозавра

Розмір давньої міні-рептилії - 5 сантиметрів, вага - 2 грами. 😯😯😯

Не короновірусом єдиним🤣😂😅Китайські палеонтологи знайшли у бурштині з М'янми динозавра, про це повідомляє Nature.

Знахідка являє собою найменшого відомого динозавра мезозойської епохи, що по своїх габаритах конкурує з колібрі (Mellisuga helenae) - найменшою за розміром пташкою серед існуючих зараз.

У бурштині киколупали навіть крихітний мозок тварини — 7,1 міліметра. Науковцям вдалося визначити, що сам динозавр важив приблизно 2 грами, а розміром 5-6 сантиметрів.

Динозавр умів літати. У тварини були маленькі гострі зуби, а також великі очі, як у ящірок. Ймовірно він був хижаком і харчувався комахами. Його віднесли до виду Oculudentavis khaungraae.

Розміри та морфологія цього виду свідчать про досі невідому будову тіла та екологію. Це відкриття підкреслює потенціал покладів бурштину для виявлення найнижчих меж розміру тіла хребетних.

Христина Ямбор
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту