Найкраща рок-група світу за версією Global Battle Of The Bands - український Sinoptik: "Ми - босяки з двору"

У 2016 році Sinoptik отримали титул найкращої рок-групи планети, здобувши перемогу в батлах всесвітнього музичного конкурсу Global Battle Of The Bands. Відтоді вони відомі в світі, але в Україні популярності тільки набувають. Виступили на розігріві на стадіонному концерті Океану Ельзи. А недавно повернулися з туру по країні, який завершиться космічним шоу в Києві 30 листопада.

Жили в Донецьку, потрапляли в перестрілки

- Хлопці, розкажіть, як з'явилася група?

Дмитро Афанасьєв-Гладких (вокал): Ми жили в Донецьку. Познайомилися там і почали грати в 2012 році. Коли почалася війна, переїхали до Києва. До Донецька зараз, на жаль, не можна потрапити. Постійні перестрілки на блокпостах. Декілька разів я потрапляв у засідки різні. Це просто стало небезпечно і довелося переїхати.

Почали грати рок-н-рол на всіх можливих майданчиках уже столиці. Реально всюди, де тільки можна собі придумати або на зробленій навіть з палет сцені.?

- А у вас є музична освіта?

Афанасьєв-Гладких: У нас немає вищої музичної освіти, тільки школа. Але взагалі вищу освіта є у всіх.

Руслан Бабаєв (ударні): До музики прийшли всі по-різному: двори, під'їзди, батьки. Натхнення отримували хто де, по суті. Тільки Саша басист (Олександр Савін) закінчив у нас училище музичне, а ми з Дімою, як то кажуть, босяки з двору.

Афанасьєв-Гладких: Я вважаю, тут освіта - не головне, важливіше - відчувати музику. Хоча іноді недолік музичної освіти відчувається. ?

- Коли, наприклад?

Афанасьєв-Гладких: Наприклад, на концерті, який відбудеться 30 листопада в Києві, ми будемо грати не самі. Придумали дуже цікаву штуку. Ми наші найвідоміші треки трохи переаранжували та додали туди класичне струнне тріо. Для цього мені довелося робити партитури. Довелося згадати всі 5 років навчання в музичній школі: ключі, струни та замки до них. На четвертій пісні створення партитур я практично нічого не згадав, передав естафету нашій першій скрипці, так би мовити, і вона все це зробила дуже круто. Зараз кайфуємо. Справді звучить дуже незвично для нас.

Руслан: У нас буде таке собі "тріо на тріо" - "хлопчики на дівчаток".

Психоделіка з елементами хард-року: важко, але мелодійно

- Розкажіть, чим ваш рок особливий? Адже перемога в Global Battle Of The Bands просто так не дається.

Афанасьєв-Гладких: Це психоделік, діджитал, стоунер-рок. З елементами класичного хеві-метал і хард-року.

Бабаєв: Якщо взяти музику за всю історію існування групи, то там можна знайти багато різних елементів музичних, тому описати це одним жанром неможливо.

Афанасьєв-Гладких: Треба робити й дуже важко, щоб хлопцям подобалося, і дуже мелодійно, щоб дівчаткам.?

"Яким би кошмаром було наше життя, якщо б ми не чули"

- Правда, що гроші, які зібрали на концертах (тур по 12 містах), віддасте на благодійність?

Афанасьєв-Гладких: Так, від прибутку частина грошей має піти на благодійність. Ми зробили спеціальний кабінет на Українській біржі благодійності, з якою ми робимо цей проєкт допомоги дітям з вадами слуху. Ми хочемо купити спеціальний апарат для скринінгу, який діагностує проблеми або їхню відсутність зі слухом у новонароджених. По суті, він має бути в кожному пологовому будинку, але у нас навіть у деяких обласних центрах його немає. І тому ми прийшли до того, що треба принаймні почати з малого та зібрати на один - 125 тисяч гривень.

Дмитро: До цього в Донецьку ми допомагали тваринам, а тепер вирішили допомагати дітям.

Руслан: Ми музиканти. І така тема як глухота, проблеми зі слухом - нам дуже близька. Яким би кошмаром було наше життя, якщо б ми не чули! Для музиканта це взагалі складно уявити. Жахливо. І вирішили допомогти хоч чимось дітям з такою проблемою.

Спочатку зверталися безпосередньо в лікарні, але вони відмовлялися. Говорили, таке потрібно робити офіційно, інакше це буде виглядати як хабар. Ми знайшли потім благодійні структури, зустрілися з ними, обговорили, домовилися про те, що створюємо віртуальний кабінет з цим проєктом.І туди можна, переходячи за посиланням, донатити будь-яку суму. Все відкрито - і людина одразу розуміє, куди вона ці гроші віддає.

Дмитро: Там усім видно, скільки вже зібрали. 125 тисяч - потрібна сума. Зараз 8 тисяч зібрали.

Вакарчук подзвонив і запросив виступити на концерті Океану Ельзи

- Що змінилося у вашому житті після перемоги в Global Battle Of The Bands?

Афанасьєв-Гладких: Чомусь завжди, коли ми розповідаємо про перемогу в цьому конкурсі, то кажуть: "Ви - як Джамала". Ми говоримо: "Ні, Джамала - це Євробачення, а ми лише рок-н-рольщики".?

Джамалі дали квартиру. Ми теж не відмовилися б. Але нам нічого не дали (сміються).

Насправді, щойно ми виграли Global Battle оf The Bands, нас запросили одразу на всі українські фестивалі. Ми відіграли дуже багато класних концертів. Ще, як сказали на "Радіо Рокс", ми зібрали 80 тисяч на стадіоні. Звісно, не без допомоги нашого "піар-агента" Святослава Вакарчука (сміються).

Якщо серйозно, то зіграти на їхньому концерті нас покликав особисто Вакарчук, сам подзвонив. Тоді ми вперше зустрілися з мега-професійною командою, яка круто дуже все робить. Ми були в захваті від того, як це все відбувалося. Від тієї кількості людей, перед якими ми грали. До речі, в першій фанці (фан-зона поруч зі сценою. - Авт.) були навіть люди з плакатами Sinoptik. Спочатку я думав, що це мій брат, племінник або сестра, але з'ясувалося - просто хлопці, яких ми не знаємо, а вони нас люблять.

Після цього ми відіграли кілька турів по Україні та не забули про Європу - покаталися і там. Скоро знову плануємо туди їхати

Самі знайшли крадіїв, але це не допомогло

- Концертні тури зрідка проходять спокійно. Я знаю, вас якось пограбували. Як це сталося?

Афанасьєв-Гладких: Це ми просто приїхали з Європи. Вирішили переодягнутися, послухати вініл. І за цей час у нас вкрали всю апаратуру з буса. Ми просто не чули. Бус, найцікавіше, був зачинений, а апаратуру ми не забрали, бо наступного дня ми мали їхати на ГогольFest у Маріуполь.

Ми вдячні друзям, бо викрутилися тільки з їхньою допомогою. Вони буквально наступного дня винесли нам усе, що в них було, і сказали: "Беріть, користуйтеся".

Потім ми знайшли людей, які це зробили, але вже без апаратури. Наші правоохоронні органи, на жаль, не діяли. Ми навіть намагалися їх зацікавити, дали їм чіткі телефони та адреси злодіїв, але їм це було не потрібно. А через те, що у нас немає зв'язків у кримінальному світі, то ми не можемо це зробити по-донецьки (сміються).

Чого чекати від "космічного" концерту

Афанасьєв-Гладких: На концерті 30 квітня в Caribbean Club буде три блоки: один - електричний такий, як ми граємо завжди, другий - акустичний і третій - з дівчатами.

Бабаєв: Перша частина уособлюватиме групу Sinoptik такою, яка вона є на цю мить. Друга - це трішки релакс. Третя - це найцікавіша частина для нас же самих, це свіжий інтерес до наших найвідоміших хітів. Ми з дівчатками-скрипальками гратимемо вперше, вирішили такої собі ексклюзивності додати.

Дарина Коберська
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Людмила Хільчук
Я не фанат рок музики,але цікаво було прочитати про цей гурт і його успіхи!!Трохи сумно,що наші таланти частіше визнають спочатку в світі, а вже потім в Украіні!!! Удачі хлопцям в подальшому!Дякую за статтю!
29 лист 2019 р., 10:07
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту