Найкращими ліками від тривоги і стресу вчені назвали глибокий сон

Фото: Unsplash by Isaac Davis

Жодні таблетки "антистрес" чи медитації не допоможуть при надмірній тривозі так, як глибокий сон. Такий висновок зробили вчені Університету Берклі після свого дослідження, пише Berkely News. Кажуть, що одна безсонна ніч підвищує рівень тривоги на 30%, в той час як одна ніч здорового сну допомагає впоратись зі стресом та знизити рівень тривожності.

"Ми знайшли ще одну функцію глибокого сну – зменшення тривоги протягом ночі завдяки реорганізації зв’язків у мозку", - каже головний автор дослідження професор Метью Вокер.

Такі лікарські можливості сну під час стресу легко пояснити. Глибокий сон - стан, коли нервові коливання стають сильно синхронізованими, а частота серцевих скорочень і кров’яний тиск падають. Це і сприяє зникненню нервовості. 

З'ясували вчені це за допомогою сканування мозку. В дослідженні взяли участь 18 дорослих людей. Спочатку вони переглядали досить емоційні відео після ночі з повноцінним сном. А потім після безсонної ночі мали теж перегляд роликів. Рівень тривоги вчені визначили за допомогою спеціального опитування. 

Сканування мозку після безсонної ночі показало, що медіальна префронтальна кора, що допомагає контролювати рівень тривоги, була вимкнена. При цьому глибші емоційні центри мозку були надмірно активними. Після цього в учасників вимірювали активність мозку протягом цілої ночі сну. За ніч рівень тривоги в них сильно впав, особливо в тих, хто довше перебував у фазі глибокого сну.

Тому, якщо ви закипаєте і враження, що скоро весь світ рухе - просто поспіть. Вчені довели, що допомагає.😉

Дарина Коберська
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту