Фото надано Дариною Гордієнко

Найуспішніша українська модель плюс-сайз: "На побачення з хлопцями нижчими за мене ходжу на підборах - і вони шаленіють"

29-річна Дарина Гордієнко організувала перше в нашій країні співтовариство для дівчат з пишними формами, яке допомагає їм підвищити самооцінку та знайти себе. А ще вона - володарка дивовижного почуття гумору та самоіронії.

Дарина Гордієнко - учасниця першого сезону телешоу "Модель ХL", перша українка, яка привезла корону фіналістки з Міжнародного конкурсу краси для дівчат з пишними формами. В інтерв'ю "Йоду" вона розповіла про тренд на бодіпозитив, дискримінацію в середовищі плюс-сайз-моделей та іронічне ставлення до "зайвої" ваги.

Фото надано Дариною Гордієнко

У 15 років думала: в кіно швидше запросять худу білявку, а не мене

- Дарина, зараз ви зібрали навколо себе співтовариство дівчат з пишними формами - Body positive Ukraine. Але ви й самі плюс-сайз-моделлю стали не так давно. Як потрапили в "компанію пампушечок"?

- Я з дитинства любила їсти різні ласощі (сміється) 😁. Потворною себе ніколи не вважала, була за бодипозитив. Хоча, звісно, завжди тверезо оцінювала ситуацію. Коли мені було 15 років, була впевнена: на побачення або в кіно швидше запросять худеньку білявку в рожевій сукні, а не мене - найвищу дівчинку в класі, пампушку, яка ходить в драних джинсах, сорочці та піджаку.

Моделлю бути ніколи не хотіла. Думала, вони нічого не вміють: тільки красиво усміхнутися та пройтися подіумом, що їм дано практично з народження (сміється) 😁. Займалася різними творчими речами: музикою, флористикою, працювала проджект-менеджером у студії графічного дизайну.

У 2016 році канал "1+1" набирав учасниць у шоу "Модель ХL" - дівчаток з пишними формами. Подруга мені каже: "Спробуй! Тобі що складно? "Отак на слабо і пішла. І несподівано для себе потрапила до тридцятки найкращих дівчат з пишними формами в Україні. Андре Тан сказав, що я - Мерилін Монро. Тільки плюс-сайз. 😊

Після шоу я повернулася на свою офісну роботу. Але через якийсь час зустріла дівчаток із шоу. Вони у мене запитали: "Чим ти займаєшся? Моделлю працюєш?". "Ні". "А чого?" І я подумала: "Справді, чого?". Надіслала заявку в найбільший український онлайн-магазин одягу. І вони запросили мене на кастинг. І вийшло! Потім надіслала ще одну заявку, ще... А паралельно продовжувала працювати але основній роботі.

Фото надано Дариною Гордієнко

- А як утворилося ваше співтовариство "бодіпозитивних українок"?

- Завдяки шоу, багато дівчаток отримали посил: усе можливо. Але що робити далі, багато хто не знає. І я подумала, що дівчаткам треба якось допомагати, ділитися тим, що я вмію.

Взагалі бодіпозитив - це рух про прийняття себе й толерантне ставлення до інших: і хлопчикам, і дівчаткам, і товстеньким, і худеньким, і з татуюваннями. Іноді людина просто не може терпіти свої настовбурчені вуха - це значить, що її, можливо, гнобили в школі через них - і вона потребує підтримки.

Мене, наприклад, дилдою обзивали (зараз зріст Дарини - 180 см. - Ред.). Але я часто ходжу на побачення з хлопчиками нижче за мене, причому на підборах, а вони шаленіють! Чого мене має це бентежити?

Але я вирішила, що наше співтовариство буде тільки для дівчаток плюс-сайз, бо я знаю, як з ними говорити.

Фото надано Дариною Гордієнко

Відклади пироги, танцюй - і буде тобі щастя

- Що найчастіше обговорюєте? Які питання хвилюють дівчаток?

- Наприклад, у нас був захід "Хочу і буду". На ньому ми говорили, що ти можеш досягти чого завгодно. Просто іноді не з першої або навіть з п'ятої спроби. 

Часто я бачу ситуацію: займалася танцями, народила і погладшала на 12 кілограмів: "Чоловік вважає не привабливою. Я більше нікуди не ходжу і нічим не займаюся, крім дітей і пирогів ". Відповідь же проста: йди знову займатися танцями, а пироги відклади - і буде тобі щастя!

Багато дівчаток не розуміють таких простих речей. Деякі через зайву вагу бояться змінювати роботу, просити шефа про підвищення зарплати, ходити на побачення або просто здійснювати свої мрії.

На наших зустрічах ми збираємося не тільки поговорити, а й дізнатися щось корисне. Наприклад, проводили майстер-класи по стилю. Розмовляли про те, що ти можеш вибирати одяг, який робитиме тебе стрункішою, а можеш просто купувати модне. Зараз у тренді оверсайз: якщо тобі це подобається - надягай-но широку сорочку. Не треба ходити весь час у чорному або витягувати фігуру вертикальними смужками. Ми теж про це постійно говоримо.

Спонсорів у нас немає - усе організовуємо силами учасниць і на особистих контактах.

Фото надано Дариною Гордієнко

Усі моделі більше 90-60-90 - це вже плюс-сайз

- Недавно ви ще й стали учасницею міжнародного конкурсу краси моделей плюс-сайз Ms Exclusive & Extraordinary...

- Так, побачила рекламу в Фейсбуці, надіслала заявку. Вони ставили чимало питань. Я їм сподобалася. І вирішальну роль зіграло те, що я займаюся соціальною роботою.

- Звідти ви привезли корону четвертою віце-міс. А це поки що найвищий результат українок на подібних конкурсах.

- Так, це, звісно, було дуже приємно. Хоча готувалася я в найкоротші терміни! Кожен їде туди за свій рахунок, тому до останнього не знала, чи знайду гроші на квиток до Індії (там відбувався конкурс. - Ред.) До речі, можете мене привітати! Тепер я - офіційний представник конкурсу в Україні. Буду допомагати в пошуку дівчаток, які поїдуть на конкурс після мене.

Фото надано Дариною Гордієнко

- Зараз журнали дедалі частіше ставлять на обкладинку моделей плюс-сайз. Але я дивлюся на них: часто - це звичайні дівчата, просто не дуже худі...

- Усі, хто більше 90-60-90 - це вже є плюс-сайз..

- То якщо у тебе груди трохи більше стандарту - в категорію звичайних моделей уже не потрапляєш?

- По суті, так. У будь-якому разі, щоби стати моделлю, треба мати фігуру з пропорціями пісочного годинника. Якщо у тебе параметри 90-90-90 або груди великі, а попа помітно менше - ти просто залишишся за бортом моделінгу. А от якщо 130-100-130 - шансів знайти роботу набагато більше. Нехай і в плюс-сайз.

Фото надано Дариною Гордієнко

- А в середовищі плюс-сайз моделей теж є дискримінація?

- Звісно. Мене часто не беруть на зйомки, бо я занадто велика. Мій зріст - 180. Для звичайної моделі це нормально, але для дівчини плюс-сайз - треба трохи додавати довжину одягу. Інакше присів, потягнувся - і звичайна сукня стала міні. Мало хто з брендів це роблять, адже це збільшує витрати тканини і вартість виробу.

Такі моделі, як я, не подобаються тим, хто не впевнений у собі

- Зараз усі кричать про бодіпозитив, а може дівчина з пишними формами зайти в звичайний мас-маркет і купити собі одяг?

- Ні. Наприклад, недавно у нас відкрився H&M. За кордоном я купувала там речі, а до нас їх не привезли. Може, вважають, що в Україні немає пишних дівчат? Або вони не хочуть модно одягатися? Або купують одну сукню і носять її усе життя? 😊

- А українські дизайнери? Вас часто кличуть на покази? Або ви рекламуєте тільки закордонні бренди як фотомодель?

- На Ukrainian fashion week таку колекцію показував тільки Андре Тан. Ще мене запрошували на тиждень моди в Одесі, але там я була єдиною плюс-сайз-моделлю. Поки що все!

Фото надано Дариною Гордієнко

- Але іноді на обкладинках з'являються справді дуже пишні дівчата-моделі. І це часто спричиняє хвилю негативу: багато хто вважає, що вони пропагують не бодіпозитив, а байдуже ставлення до свого тіла та здоров'я. Де шукати межу?

- А як тут зрозуміти, де межа? Мені здається, найбільше галасу з цього приводу здіймають люди, які не дуже впевнені в собі. Вибачте, коли мене якісь питання дуже чіпляють, важко слів дібрати!

Вони думають: "Як це? Я - сантиметрів на 12 стрункіша за неї. А в такій сукні дозволила собі вийти вона, оця Дарина, з цим целюлітом".

Так, у мене є целюліт! Не подобається - не дивіться. І що? Хто вирішив, що їй можна, а мені не можна? Людей дратує, що у тебе є внутрішня свобода і легкість у виборі одягу, татуювань, кольору волосся, а в них - ні.

З приводу ось та-а-аких моделей (широко розводить руками). Є Тесс Холлідей - дуже велика, у неї татухи, пірсинг... Іноді сама дивлюся і думаю: "Нічого собі!". Їй, напевно, складно в якихось ситуаціях. Наприклад, у літаку. У наш плацкарт вона б точно не сіла: навіть мені там важко поміщатися. Але дуже високі показують одяг для дуже високих, дуже низькі - для дуже низьких, а вона показують одяг для таких, як вона.

- А у вашому співтоваристві ви такі питання обговорюєте?

- Недавно ми запускали марафон в Інстаграмі "Чотири тижні домашніх тренувань і правильного харчування". Написали: "Ти станеш здоровішою, енергійнішою, накачаєш свої горішки". Про схуднення та дієти нічого не говорили. І одна дівчинка нам пише: "Правильне харчування - це насильство. А бодіпозитив - це про те, що можна бути жирною і любити своє тіло".

Фото надано Дариною Гордієнко

Я навіть розгубилася. Хоч сама на дієтах не сиджу (коли хочу, їм піцу, три морозива), але розумію: якщо в мене сьогодні насичений справами день - хліб або цукерки їсти не буду. Бо цукор та інші компоненти в їхньому складі зроблять мене млявою.

Ми розповідаємо про правильне харчування, адже це здоров'я та любов до себе. І ці принципи можна застосовувати будь-якій людині - дитини, бабусі, худеньких...

***

Відсьорбни скоріш 100 грам – і мерщій у Телеграм!

Ти не п'єш? Кури бамбук – і скоріш до нас в Фейсбук!

Ольга Ліцкевич
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту