Названа дата запуску першого в історії термоядерного реактора (фото)

Фото: iter.org
Його називають найскладнішою машиною у світі та джерелом безкоштовної енергії.

Керівництво проекту ITER - найбільшого реактора термоядерного синтезу - відзвітувало про проходження чергового рубежу: на будівництво вартістю $19 млрд на півдні Франції прибули з Індії основні частини "підкладки" реактора, і тепер можна точно назвати дату запуску і отримання першої плазми - грудень 2025 року.

Як повідомляє hightech.plus, експериментальний реактор ITER називають найскладнішою машиною в історії людства. Вона відкриє доступ до безкоштовної енергії, довівши можливість контролювати високотемпературну плазму.

Реакція термоядерного синтезу може спричинити революцію в галузі енергетики. На відміну від розщеплення атома, синтез дозволить виробити колосальну кількість електроенергії без істотної шкоди для навколишнього середовища. Головна проблема - підтримка стійкої термоядерної реакції протягом тривалого часу. ITER - найамбітніша спроба 35 країн світу домогтися цього.

Фото: iter.org

Тільки центральна частина реактора - токамак ITER - буде являти собою 60-метрову споруду масою 23 000 тон. Його збиратимуть по частинах, і недавно було встановлено основу кріостату і нижню частину циліндра.

Кріостат вагою 3850 тонн має ще дві частини, їх установка відкриє дорогу до монтажу самого токамака - оточеної магнітними котушками камери, у якій і повинна бути отримана плазма температурою в 150 млн градусів. Це у 10 разів гаряче, ніж в центрі Сонця.

За словами організаторів, зараз проект завершений на 65%.

Фото: iter.org
Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Роман Буран
Снесли бы к ебеням эту клоаку под названием франция... И потом бы уже строили...
27 лип 2019 р., 05:43
Владимир Кулиш
в иучіть принцип роботи ТОКАМАКА а потім начніть боятись \\\\не рвоне а просто потухне
26 лип 2019 р., 09:42
Владимир Кулиш
ВИУЧІТЬ ПРИНЦИП РОБОТИ \\ТОКАМАКА\\ А ТІЛЬКИ ПОТІМ НАЧНІТЬ БОЯТИСЬ
26 лип 2019 р., 09:41
Александр Козлов
Леонид Янчук, Коли сталися події на Чорнобильській АЕС ніхто не розумів що сталося. Вважалося, що реактор не може вибухнути... Вибух Радянської Цар-бомби відбувся. Вибух продовжувався біля 5 хвилин. Думаю багато вчених за цей час посивіли, бо не знали як зупинити реакцію. Мені-б дуже хотілося, що-б Ваше "Не рванёт" справдилося.
26 лип 2019 р., 08:00
Igor Boyko
Засцяли москалі- бо лапті потім блести будуть. Бо ні газ ні нафта нікому не потрібні стануть!!
26 лип 2019 р., 07:52
Леонид Янчук
З фізикою наші коментатори не в дружніх стосунках."НЕ РВАНЕТ"
26 лип 2019 р., 07:46
Илья Плутарх
Наталья Иванова, ТОЧНО! Бах - и нет этого мерзкого планктона-паразита под гордым именем человечество. И поделом нам всем.
26 лип 2019 р., 07:22
Илья Плутарх
"температурою в 150 млн градусів. Це у 10 разів гаряче, ніж в центрі Сонця." - ВО КАК РВАНЕТ!!! Спешите жить люди - осталось совсем мало времени.
26 лип 2019 р., 07:20
Наталья Иванова
Нарешті людство отримає те, що заслуговує, причому все разом))
26 лип 2019 р., 07:02
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту