Названо найкурйозніші помилки випускників на ЗНО з географії

Фото: Unsplash Milada Vigerova
Ніби смішно, та насправді – не дуже, коли Україну вважають конституційною монархією.

З відповідей абітурієнтів на ЗНО можна складати анекдоти. Директор Українського центру оцінювання якості освіти Валерій Бойко навів декілька прикладів неправильних, але кумедних відповідей з цьогорічного ЗНО. Аналізували іспит з географії, пише Укрінформ.

Переможцем у хіт-параді кумедних помилок на ЗНО стала відповідь випускників про те, що Антарктида знаходиться у Північній півкулі світу. Ця помилка не стала найпоширенішою – її зробили 32% учасників ЗНО, але експертів вона вразила найбільше, адже ті кажуть, що питання "Де знаходиться Антарктида?" - досить легке.

Найбільше неправильних відповідей, а це – 40% абітурієнтів, отримано на запитання "Чому взимку середня температура повітря на сході України на 2-3 градуси нижча, ніж на заході?". Більшість сказали, що це тому, що височинний рельєф змінюється низовинним. 25% відповіли, що це через посилення впливу акваторії Азовського моря. І лише 22% учнів дали правильну відповідь: причина цьому - послаблення впливу циклонів з Атлантики.

Окрему увагу Валерій Бойко звернув на питання про Україну. Попросили зіставити форму державного правління та адміністративно-територіального устрою України та країн Великої сімки. Лише 43 з половиною відсотки учасників впоралися з завданням.

"Кожен четвертий і кожен п’ятий переконані, що Україна є федеративною державою на кшталт Німеччини або США. Але найбільше дивує те, що 10% вважають, що ми подібні до Великої Британії. Можливо, десь у нас є конституційний монарх", - пожартував Бойко.

Дарина Коберська
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту