"Не красти – замало": Зеленський виступив у Раді напередодні відставки Гончарука

Президент України розкритикував роботу уряду.

Президент Володимир Зеленський бере участь у позачерговому засіданні Верховної ради, де розглядатиметься питання перезапуску Кабінету міністрів.

Очікується, що депутати мають відправити у відставку уряд Олексія Гончарука і призначити прем’єр-міністром Дениса Шмигаля. Також від президента чекають представлення кандидатур нових міністра оборони, закордонних справ та генпрокурора.

"Це уряд, де немає топ корупції, але не красти - замало. Це уряд нових облич, але нових облич замало. Потрібні нові мізки та нові серця. Цей уряд знає, що робити, але знати - замало. Потрібно дійсно багато працювати. Потрібно робити", - сказав Зеленський.

"Мені не соромно за наш уряд, але ми б хотіли ним пишатися. Цей уряд зробив більше, ніж всі минулі уряди. Але це, скоріше, мінус попереднім кабмінам, а не плюс нашому уряду. Шановні депутати, вчора до ВР надійшла заява з проханням прийняти відставку Олексія Гончарука. Я прошу надати оцінку цій заяві своїм персональним голосуванням".

Дивіться виступ президента на початку трансляції відео (з 6.00):

Що ще сказав Зеленський

- Я думаю, що уряд провалив роз'яснювальну роботу. Це найважливіше - роз'яснювальна кампанія, комунікація та робота з місцевою владою. Для того, щоб люди в усіх регіонах відчули на собі зменшення платіжки за тепло. 

- Ми знизили ціну на газ. Сьогодні ціна на 35% нижча, ніж минулого року, і найнижча за останні чотири роки. Але люди заплуталися через хаос з платіжками в січні і лютому. Десь вони стали менші, десь ні. Комусь нарахували абонплату за доставку газу наперед, десь порахували тим, хто взагалі газом не користується. 

- Концепція, наприклад, зарплат міністрів. Вона переглянута, це правда, виплати знижені. Але є питання до зарплат і премій членів багатьох наглядових рад. Ми розуміємо, що є закони ринку, ми не пропонуємо популістично платити мінімалку, але вибачте, коли понад 10 мільйонів громадян живуть на межі бідності, не можуть бути такі виплати людям, які, будучи в наглядових радах, від сили два або три рази прилітають в Україну.

- Сьогодні, фактично, наглядати в Україні стало вигідніше, ніж працювати. При всій повазі до наших міжнародних партнерів, громадяни нашої країни в наглядових радах наших підприємств почуваються національною меншиною. Ми не ставимо під сумнів прозорість або ефективність роботи іноземців, їхній внесок у боротьбу з корупцією. Це тільки питання справедливості і нашого почуття суб'єктності. 

Що сказав Гончарук після відставки

Ми перекрили багато тіньових схем, тому за останні місяці на нас вилилося тонни бруду у ЗМІ… Я дуже оптимістичний щодо нашого майбутнього. У нас дуже хороший президент. Я за час роботи з ним жодного разу не отримав незаконної команди… Тому я не маю сумнівів, що курс збережеться.

Шість місяців - це дуже короткий строк для оцінки будь-якого уряду. Але я впевнений, що українці вже відчувають нашу роботу, наприклад, у своїх платіжках. Ми забезпечили макроекономічну стабільність. Ми зробили рекордно низьке розміщення єврооблігацій. Ми рекордну кількість об’єктів виставили на приватизацію. 

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту