Не соромно, але йду: як Гройсман подав у відставку (відео)

Після інавгурації Зеленського прем'єр-міністр скликав терміновий брифінг.

Після інавгураційної промови Володимира Зеленського, у якій він порадив членам Кабміну "взяти аркуш, взяти ручку і звільнити свої місця для тих, хто буде думати про наступні покоління, а не про наступні вибори", до поради новообраного президента дослухався прем'єр-міністр Володимир Гройсман.

Він зібрав терміновий брифінг, під час якого заявив:

"Я прийняв рішення подати у відставку відразу після проведення в середу чергового засідання Уряду. За три роки роботи Уряду мені є абсолютно не соромно. Ми не допустили жодної кризи, жодних проблем, які несли б проблеми для нашої державності і для України в цілому. Президент своєю заявою взяв на себе усю відповідальність перед тими загрозами у майбутньому, які є на порядку денному".

У відповідності до Конституції України, відставка прем'єр-міністра має наслідком відставку всього складу Кабміну, однак спочатку за неї має проголосувати Верховна Рада.

Відповідно до ст. 90 Конституції, після відставки Кабміну Верховна Рада має сформувати новий склад уряду протягом 60 днів. Якщо цього не станеться, то Володимир Зеленський отримає ще одну законну підставу достроково розпустити парламент. Нагадаємо, минулого тижня у парламенті розпалася коаліція

За півроку до чергових парламентських виборів розпускати Раду Конституція прямо забороняє. Таким чином, останній термін подібного рішення настає 27 травня 2019 року.

Матерiали по темi
Усі "фішечки" інавгурації Зеленського: таємна промова, поцілунок Кошового та розпуск парламенту
Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту