Фото: Unsplash

Не все скутеру масляна

"Як вибрати масло для скутера?" - це одне з найбільш поширених питань від клієнтів сервісу oiler.ua. Причин тому безліч. Розберемось.

Головна причина - у відмінностях двигунів скутерів 4т від інших видів. У цьому випадку масло не змішується з бензином і не повинно потрапляти в камеру згоряння. Двигун працює з величезними навантаженнями, тому дуже важливо правильно підібрати масло, яке буде якісно змащувати кожен елемент, запобігаючи передчасному зносу та корозії.

Різновиди масел для скутерів 4т

Перш за все, слід пам'ятати, що масло для скутерів 4т може відрізнятися за своїми властивостями і мати різні призначення. Тому, якщо немає досвіду, при виборі слід проконсультуватися з більш досвідченою людиною або продавцем в магазині. Сьогодні на прилавку можна знайти:

  1. 1Масло для змащення ланцюга.
  2. 2Масло для двигунів.
  3. 3Масло для трансмісії.
  4. 4Масло для амортизаторів.
  5. 5Вилкове масло.

Кожен елемент мопеда, квадроцикла, мотоцикла та будь-якого іншого механізму потребує постійного догляду й мастила. Проте іноді можна почути запитання про те, для чого взагалі потрібне регулярне мастило.

Для чого потрібно міняти масло?

Цікаво, що одна з найчастіших причин ремонту глушників у Києві - це відсутність регулярної заміни масла. Забитий глушник стає причиною змін роботи в резонаторі, що призводить до зростання споживання масла, яке згоряє не повністю і потрапляє в глушник. Особливо це поширено в скутерах 2т.

Наступна причина, чому масло слід міняти регулярно - це накопичення шламу. У масла, розроблені спеціально для двигунів 4т, входять спеціальні компоненти, що очищають забруднення. Із заміною масла вся грязь забирається. Виконуючи заміну самостійно, можна переконатися в цьому, порівнявши забарвлення свіжого масла й того, що вже було використано, воно набагато темніше.

В процесі роботи мотора масло поступово насичується частками бруду і темніє. Якщо заміна виконується невчасно, то нові частинки починають осідати на двигуні, що викликає утворення шламу, який може привести до поломки.

Асортимент масел для 4т скутерів

Чотиритактні мотори досить прості в роботі, а для них найчастіше використовуються всесезонні масла. Рівень в'язкості можна побачити прямо на упаковці: чим більше цифра, тим вище показник в'язкості. Тут слід пам'ятати важливу особливість - для морозної погоди краще підійде низька в'язкість, а для спекотної - висока.

Сьогодні виробники пропонують купити масла з додатковими домішками, що дозволяють підвищити стійкість до корозії, зменшити пеню та ступінь окислення, поліпшити показники зносостійкості й так далі. В цілому, всі сучасні масла можна розділити на три окремих різновиди:

  • Мінеральні масла. Відмінний варіант для скутерів з коротким сервісним періодом. Головна особливість - це низький вміст присадок.
  • Синтетичні масла. Спеціально розроблений синтезований продукт для моторів, що працюють на високих оборотах.
  • Напівсинтетичні масла. Це мінеральне масло, що має в складі добавки та хімічні присадки.

Саме останній варіант користується любов'ю у мотоциклістів. Належить до продуктів нового покоління, які доглядають за мотором і гарантують його стабільну роботу.

Більше подробиць – на автосервісі OILER.

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту