Не всі хочуть жити у Нур-Султані: другий день поспіль поліція затримує демонстрантів

Фото: Asilhan Mamashuli (RFE/Rl)
У Казахстані 21 та 22 березня тривають мітинги незгодних з перейменуванням столиці.

Два мітинги одночасно проти перейменування Астани у Нур-Султан відбулися у двох містах Казахстану – столиці й Алмати. Вийти на демонстрації людей закликав Мухтар Аблязов – засновник забороненого в країні руху "Демократичний вибір Казахстану". Нині він живе за кордоном.   

За даними Reuters, у столиці Казахстану поліція затримала кілька десятків людей, які зібралися біля торгового центру "Шапагат".

Така ж ситуація і в Алмати. За даними радіо "Азаттик" (Радіо Свобода), в автозаки потрапили кілька десятків людей, які зібралися на мітинг на пішохідній вулиці Панфілова, де триває святкування Навруза – свято нового року в іранських, деяких кавказьких і тюркських народів. Святкується з 20 по 22 березня.

У Алмати демонстранти вигукували "Ми проти свавілля, ми вийшли гуляти!"

Окрім демонстрантів, за даними видання "Настоящее время", серед затриманих у столиці Казахстану була журналіст Світлана Глушакова. За три години її відпустили. 

Одразу кілька ЗМІ передали інформацію, що висвітлювати мітинги журналістам заважали невідомі молодики. Вони закривали руками об'єктиви відеокамер, смикали оператора та репортера. Поліція, на прохання журналістів захистити їх, не реагувала.

Напередодні, 21 березня, біля будівлі міської адміністрації Астани було затримано близько 20 осіб, які прийшли висловити свою незгоду з перейменуванням столиці.

Журналіст Світлана Глушакова.

Хто придумав Нур-Султан

Перейменувати Астану на Нур-Султан запропонував новий президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв, який приніс присягу 20 березня. За день до цього, 19 березня, Нурсултан Назарбаєв оголосив, що йде з посади після майже тридцятирічного правління. Причини свого рішення він не пояснив. У той же самий час спікером сенату, а це друга людина в країні, стала старша дочка Назарбаєва - Даріга Назарбаєва.

Окрім Астани, на честь Назарбаєва в країні будуть перейменовані головні вулиці міст і споруджений пам'ятник.   

П'ята назва за 60 років

Астану перейменовують не вперше: 

до 1961 року - Акмолінськ

1961 по 1992 - Цілиноград

1992 по 1997 - Акмола

1998 - 2019 - Астана

2019 - Нурсултан

"Астана.Вітесь": новини у жартах

Після перейменування Астани на Нур-Султан, здається, що Горішні Плавні - не такий вже й поганий варіант для назви міста.

До речі, у перспективі, місто Нур-Султан може перетворитися на Ксим - Жомарт, адже саме так звуть нового президента Казахстану.

Сподіваюся, у нас така традиція не приживеться, бо, погодьтеся, "столиця України - Петя" - звучить не дуже.

Більше жартів - у добірці

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту