Не заради лайків: найкреативніші соціальні кампанії та відео, що рятують тварин

Розпочинаємо рубрику #неперемикати, де ми будемо показувати соціальні ролики для тих, хто хоче зробити світ кращим не лише для людей, а й для тварин та екології загалом.

Про найкреативніші світові проєкти розповідає продюсерка соцкампаній та співзасновниця фестивалю соціальної реклами Molodiya Festival Наталя Шевчук. Сьогодні спеціально для читачів Йод.media – добірка зоозахисної соціалки.

Усі ми вільні мати свою думку, поки це не шкодить іншим

Десятки історій ефективності належать зоозахисній організації PETA. Вони зосереджені на чотирьох основних напрямках діяльності:

  • тваринництво,
  • експерименти над тваринами,
  • хутрова індустрія,
  • різні аспекти індустрії розваг.

У PETA так пояснюють свою позицію:

"Усі ми вільні мати свою думку, поки це не шкодить іншим. Ви маєте право думати, що темношкірі люди народжені для рабства і що жінки створені для того, щоб їх били, але ви не маєте права реалізовувати такі переконання на практиці. Це стосується і тварин.

Кожна тварина, незалежно від своєї потенційної корисності для людства, привабливості чи загрози вимирання, теж має певні права. Тварини нам не належать, і ми не можемо ними володіти".

Основний інструмент комунікації PETAдокументальні ролики з боєнь, шкуродерень, цирків тощо, знятих переважно прихованими камерами.
Ви знайдете сотні їхніх відео з мільйонними переглядами, увівши в Ютубі: peta fur, peta meat або просто погулявши на каналах організації.

Ми не будемо вам зараз показувати, як здирають шкіру з норок, а пробіжимося по креативних кампаніях організації. До своєї діяльності організація долучає знаменитостей — від Pink до Памели Андерсон.

Яким був би світ, якби всі стали веганами

У ролику What the World Would Look Like if Everyone Went Vegan ("Яким був би світ, якби всі стали веганами") Йохен Нікель, актор фільму "Список Шиндлера" зіграв дідуся. Разом з онуком вони гуляють біля руїн закинутої бойні. Однієї з тисяч, що закрили після того, як люди перестали їсти тварин. Сам актор теж веган.

Краще бути голим, ніж у хутрі

Кампанія PETA проти натурального хутра I'd Rather Go Naked Than Wear Fur ("Краще бути голим, ніж у хутрі") тривала 30 років.

За цей час від хутра відмовилися чи не всі знакові дизайнери. Навіть королева Єлизавета більше не носить хутряних виробів. Універмаг Macy's закриває салони із шубами, а найбільший хутровий аукціон Північної Америки оголосив про банкрутство.

Зараз PETA продовжує боротьбу з хутром там, де його ще використовують (наприклад, у Східній Європі). Організація також бореться з використанням натуральної вовни й шкіри.

  • вовна?
  • шкіра?

PETA також декілька років домагалася від компаній, що продають фотографії, припинення експлуатації тварин у неприродних умовах.

У результаті п'ять головних фотоагенцій погодилися більше не приймати й не надавати фотографії тварин, які перебувають не у своєму природному середовищі. Це компанії Shutterstock, Getty Images, Alamy, Dreamstime, Pond5.

У 2013 PETA запустила соціалку про ангорських кроликів, з яких видирають шерсть і виготовляють тканину для светрів. Разом із відео активісти запустили петицію, яка закликала заборонити продаж одягу з ангорської вовни. Вона зібрала понад 300 тисяч підписів.

Так Сalvin Klein, GUESS, H&M, Benetton, Zappos і The Kooples відмовляються від продукції з ангорської вовни.

Далі аналогічний крок робить найбільший світовий продавець одягу Inditex – іспанська компанія, яка працює під брендами Zara, Bershka, Massimo Dutti. А уже вироблений одяг з ангори (загальною вартістю близько 1 млн доларів) вирішують передати сирійським біженцям у Лівані. Ті взимку живуть у саморобних наметах.

У Gucci також припиняють працювати з ангорою.

А що в Україні

В Україні теж є ефективні зоозахисні організації. Наприклад, кампанія ХутроOFF, яка працює над ухваленням закону за заборону хутрового виробництва в Україні.

За рік активісти запустили петицію, яка стала найпопулярнішою на сайті Ради, та зібрали більше, ніж необхідну кількість голосів за заборону шкуродерень, домоглися регулярного висвітлення теми на головних телеканалах у прайм-тайм, їх підтримують зірки і політики. Результатом цього медійного розголосу стали підтримка Міністерства екології та 188 голосів "за" депутатів попереднього скликання. Проти були тільки двоє. Однак цього було замало, бо решта депутатів просто не прийшли на засідання. Наразі законопроєкт 2360 за заборону хутрової індустрії в Україні підтримало Мінекоенерго і він чекає на рішення депутатів.

Наталя Шевчук
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту