Непал і Китай заново зміряють Еверест

Photo by Christopher Burns on Unsplash
Геологи вважають, що найвища вершина Землі зменшилася після землетрусу 2015 року.

Влада Непалу і Китаю домовилася про те, що переміряє висоту Евересту (Джомолунгми), повідомляє 34travel.me. Найвища точка планети (8848 м) знаходиться у Гімалаях, на кордоні двох держав.

Геологи припускають, що Еверест міг зменшитися після потужного землетрусу 2015 року в Непалі, тому вимірювання вирішили провести знову. Непал оголосив про плани виміряти висоту гори ще у 2017-му. Навесні 2019-го на Еверест відправили команду альпіністів. Результати їхньої роботи очікуються до кінця наступного року.

Матерiали по темi
Український мандрівник поведе дітей з передфронтової зони у Гімалаї

Після візиту в Непал китайської урядової делегації було вирішено, що Китай і Непал проведуть спільні наукові дослідження і оголосять точну висоту. Нинішню встановила Індія у 1950-х роках.

Передбачається, що Еверест став нижчим приблизно на дюйм (2,54 см).

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту