Непоправна втрата для Канади: в авіакатастрофі українського Боїнга загинули десятки вчених

За словами представників університетів, серед загиблих були кращі представники інженерної справи країни.

На борту українського Боїнга, який зазнав аварії в Тегерані, було 63 громадяни Канади.

Серед них виявилися викладачі та студенти кращих канадських університетів іранського походження, які паралельно вчилися в університетах Тегерана. Про це повідомляє Reuters.

"Для наукової сфери країни це - непоправна втрата", - говорить колега чотирьох загиблих студентів, професор соціології Неда Магбуле з Університету Торонто.

Всього в авіакатастрофі загинули студенти й вчені з шести канадських вишів. Університет Альберти втратив 10 своїх найкращих умів. Серед них - двоє випускників, які летіли до Ірану на весілля - Араш Поурзарабі (Arash Pourzarabi) і Поунег Горжі (Pouneh Gorji). Вони займали найвищі місця в національних олімпіадах з інформатики.

Як повідомляє видання, більшість із загиблих студентів займалися інженерною наукою. Вони досліджували радіочастотні мікросистеми, комп'ютерну інженерію і роботу гібридних електромобілів.

"Тепер ці стільчики порожні", - додав глава асоціації університетів Канади Пол Девідсон.

Матерiали по темi
Як Канада переживає авіакатастрофу - репортаж українки з Торонто
Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту