Нестача сну шкідливіша для психіки підлітків, ніж соцмережі – висновок вчених

Фото: Pexels
19% опитаних школярів – психічно нестійкі, здебільшого – це дівчата.

Статистика показує, що більша половина психічних розладів відбуваються у підлітковому віці. Тинейджери часто нервуються, легко "заводяться" і не контролюють свою поведінку та висловлювання. Батьки основною причиною вважають соцмережі, але британські вчені заперечують.

Їхнє нове дослідження показало зовсім інший висновок. Шкідливішою для психіки підлітків є нестача сну, а не залежність від гаджетів, пише The Guardian.

Вчені з Університетського коледжу Лондона порівняли результати декількох опитувань підлітків віком 13-14 років. У дослідження загалом взяли участь майже 9800 школярів. Їх питали, у яких соцмережах вони сидять регулярно та скільки часу на добу сплять. Після цього проаналізували відповіді та виявили, що більшою причиною дитячої психічної неврівноваженості є нестача сну. Дослідники також знайшли певний взаємозв`язок між недостатньою кількістю відпочинку та кібербулінгом (цькуванням у Мережі).

А на етапі дослідження, де підлітки заповнювали спеціальний опитувальник, присвячений психічному здоров`ю, вчені визначили, що 19% школярів – психічно нестійкі, до того ж, здебільшого – це дівчатка, а не хлопці.

Фото: Pexels

Один з провідних спеціалістів дослідження професор Рассел Вайнер сказав: "Ми маємо більше піклуватись про якість сну, адже цей фактор особливо позначається на формуванні психіки в юному віці. Підліткам для здорового розвитку потрібно спати до 10 годин на добу".

Тож, вчені вкотре довели: сон – понад усе. У будь-якому віці.

Дарина Коберська
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту