Netflix показав трейлер серіалу про українця Івана Дем'янюка – "Диявол по сусідству" (відео)

Фото: netflix.com
Його звинувачували у причетності до 28 тисяч вбивств під час Другої світової війни.

Американська компанія Netflix анонсувала випуск документального серіалу про Івана Дем'янюка, вихідця з Вінничини.  Серіал має назву Devil Next Door ("Диявол по сусідству"), його прем'єра запланована на 4 листопада.

Іван Дем'янюк виріс у бідній сільській українській родині, у дитинстві пережив Голодомор. До війни працював трактористом у місцевому колгоспі. Під час Другої світової війни служив у Червоній армії, пораненим потрапив у полон у 1942-му році. У німецькому концтаборі був завербований як гіві – добровільний помічник Вермахту. 

Після війни жив і працював у Німеччині, отримував матеріальну допомогу як жертва нацистського режиму. Згодом разом з дружиною і донькою емігрував до США, отримав американське громадянство. 

Фото: netflix.com

З початку 1980-х і до смерті у 2012 році Івана звинувачували у співучасті в нацистських злочинах, зокрема, у вбивстві понад 28 тисяч людей під час служби охоронцем у концентраційному таборі Собібор.

В офіційному описі серіалу про українця від Netflix йдеться:

"Дідуся з Клівленда судять в Ізраїлі, звинувачуючи в тому, що він – сумнозвісний охоронець у нацистському таборі смерті, відомий як Іван Грозний".

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту