Нейромережа "домалювала" картини Пабло Пікассо - вони ховалися за іншими полотнами (фото)

Це дозволить відновити втрачені роботи інших художників.

У мистецтві існує явище, коли художники малюють одну картину поверх іншої. Причини можуть бути різні - від бажання зекономити на матеріалах до банальної зміни ідеї картин. Для того, щоб їх відновити, експерти використовують метод рентгенографії.

Британські вчені, базуючись на цьому методі, розробили алгоритм, що дозволяє точніше відновити полотна, приховані за шаром інших зображень. Як повідомляє N+1, нейромережа змогла "домалювати" подібні картини Пабло Пікассо - "Старого гітариста" і "Жебрачку, що сидить навпочіпки". Перше полотно художник намалював поверх своєї ж роботи, друге - поверх картини іншого майстра.

Принцип роботи штучного інтелекту виглядає наступним чином: на рентгенограми втрачених полотен накладаються інші, схожі на них за стилем. Алгоритм придумали Ентоні Бурашед з Університетського коледжу в Лондоні й Джордж Канн з колективу Oxia Plus. Детальніше про нього можна прочитати тут.

Фото: https://arxiv.org

Вчені припускають, що за допомогою нейромережі можна буде відновити безліч інших шедеврів мистецтва. Щоправда, про 100-відсоткову точність "репродукції" говорити поки не доводиться.

Матерiали по темi
Нейромережу навчили прибирати ананаси (і не тільки) з піци
Віка Степаненко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту