Нейромережа навчилась впізнавати пташок по фотографії

Фото: Unsplash by Philip Brown
В майбутньому таку здатність штучного інтелекту хочуть використовувати для розпізнавання видів пухлин на знімках.

Вчені Дюкського університету, що в Америці, створили алгоритм, який вміє "впізнавати" по фотографіях птахів. Нейромережа за цим приципом здатна відрізнити близько 200 пернатих, пишуть на сайті дослідження.

Натренувати штучний інтелект вдалось за допомогою 11 тисяч фотографій різних пташок - від качок до колібрі. Найцікавіше, що вчені ніколи не вказували нейромережі, де дзьоб, а де пір'я. Вона відразу навчилась розпізнавати все сама, зчитуючи закономірності на зображеннях, які дозволяли їй класифікувати птахів.

В результаті експерименту нейромережа розпізнала вже 84% представлених їй птахів. Одна з учасниць проєкту, професор Синтія Рудін сказала, що такий алгоритм цінний не тільки тим, що вміє визначати вид птаха, а і те, що штучний інтелект справді вміє "думати".

В майбутньому команда вчених планує використовувати цей принцип у медичних цілях - наприклад, розпізнавати на маммограмах види пухлин.

Матерiали по темi
Новий додаток за декілька секунд перетворить вашого лабрадора на боксера чи навіть на кота (відео)
Дарина Коберська
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту