Незвичні способи погуляти Києвом: екскурсії у додатку та живі вистави просто неба

"Йод" пропонує урізноманітнити свої маршрути прогулянок столицею та дізнатися, чому типові екскурсії відходять у минуле.

До Києва приїжджає дедалі більше туристів щомісяця. Він стає центральним майданчиком для знімань фільмів і реклами, а місцеві бари входять до рейтингу найкращих закладів Європи.

Але з роками гуляти його вулицями стає дедалі нудніше, насамперед місцевим, бо всі історичні пам'ятки так само стоять на тому ж місці, де вони стояли ще під час шкільних екскурсій, а старі вулиці зрідка змінюють свій вигляд до невпізнаваності.

"Йод" публікує дві розмови про незвичайні проекти, які допомагають заново закохатися у столицю, а також пропонує пройти тест на рівень знання Києва. 😊.

Про екскурсії у телефоні та нове бачення міста

Розповідає Стас Околот, співзасновник проекту WalQlike:

- WalQlike – це безкоштовний мобільний додаток, який означає walk you like. Це прогулянка для тих, хто опинився у новому місті та хоче пройтися нестандартним туристичним маршрутом. У додатку ви обираєте тематику квесту та починаєте подорож тривалістю 1-3 години. Прямуєте від одного цікавого місця до іншого, розгадуєте загадки або відповідаєте на питання про ці місця – вони нескладні, але оригінальні.

У додатку ми ніколи не показуємо весь маршрут, а даємо тільки перший пункт. Потім людина за підказками прямує далі й далі - маршрут завжди зберігає інтригу, а питання додають прогулянці азарту.

Цікаво, що ми проводимо людей не тільки найвідомішими пам'ятками, а й розбавляємо маршрут маловідомими атракціями, які не входять до топу туристичних місць. Комплекс таких рішень - це повна протилежність стандартній екскурсії, які всім давно набридли.

- Яким людина бачить місто завдяки проекту?

- В основі проекту лежать дивовижні факти з історії, мистецтва та культури, які в поєднанні з гейміфікацією та мобільними технологіями відкривають багато можливостей для користувачів. Це наче інтерактивний гід, який завжди під рукою. Ідеться і про туризм, і про квести, і про цікаві прогулянки - і взагалі про враження. Людина має не лише  побачити місто, а перш за все його відчути. Щоб задовольнити це бажання, важливо враховувати інтереси користувачів.

Наприклад, зараз ми додаємо у додаток тільки тематичні маршрути квестів – "Київ сімейний", "Коти і котики Києва", "Фонтани Києва" та "Ангельський Київ". У Львові цих маршрутів більше.

Кожен місяць у додатку буде збільшуватися кількість пам'яток міста, допоки не втілиться головна ідея проекту - маршрути, побудовані для користувача на його власних інтересах. WalQlike буде підлаштовуватись під характер людини і поведе кожного туриста або групу за унікальним маршрутом. У перспективі, звісно, вихід і на інші міста України.

- Чому звичайні екскурсії відходять у минуле?

- Стандартні екскурсії – нудні: одна людина говорить, а 50 інших пасивно слухають. Це не зацікавлює. Майбутнє за інтерактивом, емоціями та переживанням досвіду особисто, адже саме таке сприйняття інформації вважається найефективнішим. Ми взагалі впевнені, що подібні мобільні подорожі, як у нас, скоро змінять уявлення людей загалом про туризм і подорожі.

Важко зацікавити людину прийти на екскурсію ще раз, якщо вона не унікальна. Інша справа – з прогулянками, адже люди часто гуляють улюбленими місцями. Ми від цього відштовхувалися, адже маршрут - це прогулянка, і вона має тобі подобатися - walk you like! 😊.

Про живі вистави під час прогулянок

Розповідає Поліна Бараниченко, режисерка проектів U!ZAHVATI

- Зараз у нас є 4 вистави: "Діалоги" у бібліотеці ім. Ярослава Мудрого, неспектакль у квартирі "День-Тень", спектакль-прогулянка "Час" і Remote Kyiv, який стартував у Києві цього літа.

Remote Kyiv – це вистава-прогулянка столицею у навушниках. Однак це не тільки про місто, а про відносини з собою. Головна мета такої вистави-прогулянки в тому, щоб висмикнути людину з буденного сприйняття.

Наш маршрут може частково перетинатися зі шляхом, яким людина щодня ходить в офіс. Але в повсякденному потоці ми не звертаємо уваги на багато речей.

У Remote Kyiv столиця перетворюється на об'єкт спостереження, а голос у навушниках постійно звертає увагу на якісь непомітні деталі. За ці 100 хвилин людина має побути сам на сам із собою, поставити собі різні питання. Це можливість побачити по-новому і місто, і себе.

- Що можна "побачити" під час вистав-прогулянок у навушниках?

- У проекті Remote Kyiv один маршрут. Його ми продумали разом з Йоргом Карренбауером - режисером Remote X від німецької театральної групи Rimini Protokoll. Від самого початку проекту, за задумом команди Rimini Protokoll, у маршруті мають бути обов'язкові локації: цвинтар, дах, міський транспорт і церква, щоб відпочити під час прогулянки. Тому і в Києві ми виходили з цих потрібних точок.

Які конкретно локації увійшли до фінального маршруту, я говорити не буду. Бо відвідувач вистави не має знати про них перед стартом прогулянки. Адже у цьому його головна "фішка" та завдання – неочікуваність і непідробність першого враження.

Можу лише заінтригувати – однією з локацій є Звіринецьке кладовище, яке навряд чи можна відвідати просто так.

- Як варто гуляти по місту, щоби дізнатися його з іншого боку?

- Треба змінювати контекст свого перебування в місті. У нас все по-старому, бо день у день людина "спілкується" з містом у межах звичних сценаріїв: іде на роботу, після неї - в магазин і додому.

Візьміть собі вихідний, вийдіть у місто просто так, без мети. Або навіть у будній день поверніться з роботи додому за новим, незвичним маршрутом. На ньому міські картинки будуть у новинку для мозку - з'являться нові враження, відчуття.

А тепер ризикніть - і перевірте свої знання Києва 😎.

🏙🏙🏙

Відсьорбни скоріш 100 грам – і мерщій у Телеграм!

Ти не п'єш? Кури бамбук – і скоріш до нас в Фейсбук!

Матерiали по темi
Одна з найкращих екскурсоводів Києва - Гід у капелюшку: "Іноземці люблять питати про росіян"
Віка Степаненко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту