Нічні сповіщення на смартфоні не шкодять сну: докази вчених

Photo by Rami Al-zayat on Unsplash
Людям офіційно дозволили не відкладати подалі від ліжка телефони і не вимикати WiFi.

Еволюція людського організму відбувалася в умовах передбачуваної зміни освітленості. Однак з поширенням електрики ми все частіше піддаємося впливу світла вночі. В останні роки проблему посилюють смартфони з яскравими екранами і поширення соцмереж, що генерують десятки повідомлень.

Як повідомляє hightech.plus, щоб зрозуміти, наскільки короткочасне мерехтіння екранів телефонів може зашкодити якості сну, вчені Північно-Західного університету вирішили визначити, якими нервовими шляхами проходить світло у темний час доби.

Для цього короткочасне світло подавали в лабораторних умовах - генетично модифікованим мишам. За підсумками досліджень команда зробила висновок про те, що циркадні ритми гризунів не були порушені.

На думку вчених, інформація про яскраві спалахи світла у позаурочний час спрямовується не в гіпоталамус, а в інші області мозку, які не пов'язані з регулюванням біологічних ритмів. Це логічний висновок, адже в іншому випадку включений один раз за ніч смартфон різко зміщував б циркадні ритми.

Тепер дослідники мають виявити область мозку, яка відповідає за обробку даних про короткочасні зміни освітлення.

Таким чином, якщо ви перевірите повідомлення на смартфоні, прокинувшись посеред ночі, це не порушить ваші циркадні ритми. Однак, попереджають автори роботи, тривала дія штучного освітлення в темний час доби може позначитися на організмі набагато сильніше. Подовгу сидіти перед гаджетами ночами все-таки не варто.

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту