"Німе покоління" лякає вчених - понад 96% молоді не хоче розмовляти по телефону

В Іспанії провели глобальне дослідження, яке показало, як сучасні люди спілкуються одне з одним.

Fundación Telefónica представила результати дослідження, яке охопило всю Іспанію – з'ясувалося, що молоді люди (віком від 14 до 24 років) все рідше використовують свою мобільні телефони за їхнім прямим призначенням – для дзвінків, тобто для "розмов голосом". У той же час люди постійно користуються месенджерами та іншими сервісами для обміну миттєвими повідомленнями. У 2018 році 96,8% молодих іспанців назвали найкращим каналом для спілкування з друзями та сім'єю WhatsApp. У списку програм, які щодня використовує молодь, також опинилися Facebook Messenger та Telegram.

Науковці навіть ввели терміни "мовчазне покоління" та "німе покоління" для визначення цієї тенденції.

Утім, не лише представники молодого покоління тепер обирають текст замість голосу. В цілому в Іспанії за минулий рік щоденне вживання месенджерів у два рази обійшло кількість зроблених телефонних дзвінків. 60% населення Іспанії надсилає миттєві повідомлення по кілька разів на день. У той же час лише 25% іспанців щодня роблять телефонні дзвінки, і тільки 12% від цієї кількості – зі стаціонарних телефонів.

Більше того – люди тепер не лише не хочуть розмовляти, а й зустрічатися одне з одним. Для 86,60% опитаних чат виявився кращим способом провести час, ніж особисті зустрічі та живе спілкування.

Не залишаються позаду навіть літні люди – 87,1% тих, хто старший 64 років, регулярно користується додатками для текстових повідомлень.

Зрозуміло, що тенденція є загальноєвропейською. І не може не хвилювати науковців. По-перше, через елементарну втрату навичок живої комунікації між людьми. А, по-друге, через те, що месенджери збирають величезну кількість інформації про кожного користувача. Фактично, мають базу даних на кожного з нас.

Але, здається, сучасних людей це не дуже хвилює. Якщо в 2017-му році 87% іспанців вважали конфіденційність у мережі дуже важливою, то минулого року кількість тих, хто цим переймається, скоротилася до 82,9%.

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту