Фото: @NobelPrize

Нобелівку-2019 з хімії присудили за літій-іонні батареї

Нагорода дісталася трьом ученим - Джону Гуденафу, Стенлі Віттенгему й Акіра Йосіно.

Після оголошення лауреатів Нобелівської премії з фізики, яка дісталася вченим за відкриття екзопланет і будову космосу, прийшла черга нагород в області хімії.

Цього року переможцями Нобелівської премії стали Джон Гуденоф з Техаського університету в Остіні, Стенлі Віттінхем з Бінгемтонського університету й Акіра Йосіно з приватного університету в японській Нагої. Про це йдеться у Твіттері премії. Вчені відкрили літій-іонні батареї, які стали революцією у світі техніки й різних девайсів.

"Ця легка і потужна батарея, що швидко перезаряджається, сьогодні використовується у всьому - від мобільних телефонів до ноутбуків й електроавтомобілів, - зазначив Нобелівський комітет. - Крім того, такий тип батарей має можливість збереження значної кількості енергії, одержуваної від сонця й вітру, що дозволяє звільнитися від використання викопних видів енергоносіїв".

Урочиста церемонія вручення премій відбудеться 10 грудня.

Матерiали по темi
Кому і за що дали Шнобелівку-2019: піца від усіх хвороб, місця для чухання та мертві таргани
Віка Степаненко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту