Фото: @NobelPrize

Нобелівку з літератури отримала польська письменниця українського походження

Цього року давали відразу дві премії - за 2018 й і 2019 й.

Нобелівська академія назвала лауреатів премії з літератури. Але в цьому році переможців двоє - через торішній скандал з членами журі. Майже два десятки жінок звинуватили шведського фотографа і режисера Жана-Клода Арно у сексуальних домаганнях. Під час журналістського розслідування з'ясувалося, що деякі проєкти Арно фінансувалися з Нобелівського фонду. У листопаді 2018 року оголосили новий склад Нобелівського комітету з літератури.

Лауреатом премії за 2018 рік стала польська письменниця Ольга Токарчук "за дивовижну уяву, яка дозволяє передавати розповіді з енциклопедичною точністю і показує, як перетинаються кордони людських життів", йдеться у твіттері премії.

Цікаво, що Ольга має українське походження. Їй 57 років, вона народилася у сім'ї вихідців з України в невеликому польському містечку Сулехув. Письменниця, есеїстка, автор сценаріїв, поетеса, психолог, лауреат літературної премії "Ніке", Міжнародної Букерівської премії. Є випускницею факультету психології Варшавського університету. Працювала психотерапевтом. Коли її перші твори набули популярності, звільнилася з роботи і  присвятила себе літературній праці. Зараз мешкає у Вроцлаві. 

Нобелівку за пыдсумками 2019 року присудили австрійцю Петеру Гандке за "впливову роботу, яка окреслила кордони й специфіку людського досвіду".

Офіційна церемонія вручення нагород відбудеться в грудні.

Матерiали по темi
Нобелівку-2019 з хімії присудили за літій-іонні батареї
Віка Степаненко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту