Ноу-хау від NASA: на Марс відправляють вертоліт (відео)

Вчені оголосили про настання абсолютного нового етапу в дослідженні "червоної планети".

Для того, щоб мати можливість досліджувати те, до чого раніше не доходила земна техніка, фахівці NASA готуються відправити на Марс в 2020-му році новий марсохід, а йому на допомогу... вертоліт.

Це автономний літаючий міні-пристрій, конструкція якого дозволить зробити максимум п'ять коротких підйомів у марсіанську атмосферу. Вертоліт дослідить ті ділянки, до яких марсохід через свою громіздкість і не надто велику маневреність дістатися просто не зможе. І, звісн, буде передавати фото і відеозображення на Землю.

"Ми сподіваємося, що вертольоти відчинять двері для нових методів дослідження Марса. У майбутньому ми плануємо збільшити їхню кількість, щоб вони могли повністю взяти на себе дослідження важкодоступних і небезпечних районів планети", - заявили в NASA.

Вертоліт розміром з футбольний м'яч важить 1,8 кг. Він оснащений необхідними засобами зв'язку, системою обігріву, акумуляторами і невеликий панеллю сонячної батареї. Поки у нього немає можливості брати проби марсіанського ґрунту - тільки спостерігати і передавати зображення на Землю.

Максимальна висота, на яку здатний піднятися гелікоптерчик - 5 метрів. При цьому він буде постійно кружляти на відстані до 1 км від марсохода, щоб не втрачати зв'язок. Вчені стверджують, що це неймовірний успіх, адже з огляду на щільність атмосфери Марса, такий політ дорівнює підняттю в повітря над Землею на висоту до 30 тисяч кілометрів.

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту