Нова причина передчасних пологів - глобальне потепління

Фото: Unsplash by Jonathan Borba
Дослідження американських вчених показало, що жінки можуть народити раніше терміну через високі температури.

Американські вчені провели нове дослідження про наслідки глобального потепління. Виявили, що воно вплине навіть на пологи. 

Тему вивчили науковці Університету Каліфорнії у Лос-Анджелесі і зробили такий висновок: через високі температури жінки ризикують народжувати передчасно. За спостереженнями спеціалістів, в США, коли температура досягала межі 32,2°C, рівень народжуваності піднімався на 5%. І навпаки - коли температура знижувалась, народжуваність падала, пише CNN.

На перший погляд, 5% - не критична цифра, але, за підрахунками вчених, за останні 20 років у США 25 тисяч немовлят народились раніше поставленого терміну. Середнє скорочення часу вагітності склало 6 днів. Але були випадки, коли діти з`являлись на світ передчасно на тиждень, а то і два. Саме в таких "трохи недоношених" діток - більший ризик госпіталізації в ранньому віці, набуття астми чи затримки розвитку.

Фото: Unsplash by Dragos Gontariu

Як пояснити такий зв`язок температури повітря та народження дітей - вчені не знають. Закономірність простежується без наукових підтверджень цього. Тепловий стрес може збільшити кількість окситоцину, про це говорять результати дослідження поведінки тварин. У жінок рівень окситоцину зростає, коли починаються пологи. Ще одна теорія полягає в тому, що сильна спека може спричинити передчасні пологи через серцево-судинний стрес.

Додамо, що вчені опрацьовували показники народжуваності з 1969 по 1988 рік. З того часу кількість рекордно спекотних днів збільшилась, тому передчасна народжуваність може стати серйозною проблемою в майбутньому. А як з цим боротись -тепер стало найголовнішим питанням американських вчених.

Матерiали по темi
Через глобальне потепління люди будуть хворіти на грип круглий рік
Дарина Коберська
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту