Нове кіно створюється штучним інтелектом, який пише сценарії, робить спецефекти та прораховує прибутки

Фантастичні сюжети поступово починають здійснюватися. Штучний інтелект (далі - ШІ) вже впроваджений у чимало сфер життя людства, яке без нейромереж і комп'ютерів тепер важко уявити. Особливо глибоко ШІ проникнув у кіноіндустрію і щороку він її серйозно змінює. Наш кінооглядач знає - як.

Скільки заробляє фільм у прокаті - підкаже ШІ

Бельгійська компанія ScriptBook займається аналізом кіносценаріїв. Принцип її роботи доволі простий - творці фільму можуть завантажити в її систему документ з описанням сюжету картини, а штучний інтелект за шість хвилин поділиться своїм результатом.

Зокрема, там буде вказано, як сильно сподобаються (і чи сподобаються взагалі) глядачам герої фільму, яка демографічна група найбільше оцінить картину, хто взагалі є цільовою аудиторією фільму та навіть якийсь рейтинг він зможе отримати на ІMDb.

Але найголовніша фішка сервісу - він може порахувати, скільки фільм здатний заробити в прокаті. Точність прогнозу становить 86%.

Подібна компанія є і в Лос-Анджелесі - Cinelytic. Там створили штучний інтелект, який працює за схожим принципом, але з іншими цілями. Він дає можливість користувачам завантажити в систему список акторів, яких вони хочуть побачити у фільмі своєї мрії та дізнатися, скільки картина збере в прокаті. Артистів також можна тасувати і дивитися, як змінюється при цьому сума прогнозованих прибутків від фільму. Так можна дізнатися, хто з акторів і в якому жанрі приносить найбільший прибуток.

Кінокомпанія Warner Bros. уже навіть повідомила, що використовуватиме цей штучний інтелект у своїх бізнес-цілях. Зокрема, платформа Cinelytic допоможе кінокомпанії з маркетингом і дистрибуцією фільмів.

Так система буде оцінювати сценарії і давати поради, коли все ж принагідніше випустити фільм у прокат, скільки він може заробити грошей на кожному зі світових ринків. Штучний інтелект зводить ризик прорахунку до мінімуму. Він за декілька секунд дає відповідь, на яку раніше треба було витратити в найкращому разі декілька днів цілого відділу аналітиків.

Сценарій від робота

Однак вміння та навички штучного інтелекту далеко не обмежуються лише аналітикою й прогнозами. Він здатний сам писати прекрасні сценарії.

Та ж компанія ScriptBook створила генератор, у який додала 30 тисяч написаних сценаріїв. Вони були проаналізовані штучним інтелектом - і він навчився "писати" нові історії, враховуючи правила і ходи найкращих сценаристів.

Правда, спочатку цей генератор видавав результати, які нагадували потоки маячні. Але команда компанії регулярно "навчала" систему, і все прийшло до того, що ШІ навчився сам придумувати сюжети для повнометражних фільмів і писати до них сценарії.

До слова, люди можуть (і мають) також брати участь під час написання "штучного сценарію". Зокрема, вони можуть задавати генератору ключові слова й теми для сюжету, вибирати тривалість картини, наділяти ключових персонажів спеціальними якостями та рисами характеру, а далі вже працює штучний інтелект.

Глядачі керують акторами

Уже існують фільми, де глядачі можуть приймати рішення за персонажів картини. Найбільш відомий проєкт - інтерактивний фільм Netflix "Чорне дзеркало: Брандашмиг".

Якщо раптом не знали або забули, то серіал "Чорне дзеркало" прославився тим, що показує нам недалеке майбутнє і зміни, які чекають суспільство в зв'язку з технічним прогресом. Але серія "Брандашмиг" сама по собі стала ноу-хау, показавши майбутнє кіно - його новий рівень.

Адже під час перегляду картини глядач у деяких епізодах сам вирішує, що робити герою далі. В одному з моментів навіть можна розповісти йому, що ви стежите за ним на платформі Netflix.

Поки що незрозуміло, які перспективи у подібного жанру. Але Netflix працює над створенням інших подібних інтерактивних проєктів. Наприклад, уже вийшла передача "Ти проти дикої природи" з Беаром Гріллсом, де у глядачів є можливість самим приймати рішення і допомагати ведучому виживати в небезпечних і екзотичних місцях.

Суперграфіка і причому тут Marvel і "Месники"

Під час зйомок одного з головних в історії супергеройських фільмів "Месники: Фінал" компанія Marvel Studios використовувала штучний інтелект. Він був потрібен для того, щоб скопіювати обличчя людей і далі відтворити їх у цифрових персонажах.

Уже впродовж декількох років у кіно використовують так званий костюм із захопленням руху, який також створений за участю ШІ. Він дозволяє мальованим персонажам повністю повторювати пластику живих акторів.

Отут можна подивитися неймовірний момент, як Бенедикт Камбербетч грає дракона в "Хоббіті" ???

Одна з провідних у цьому плані компаній - Digital Domain з Лос-Анджелеса. Їхні художники використовують спеціально розроблений штучний інтелект, який дозволяє чітко й ефективно копіювати рухи реальних людей для того, щоб створити персонажів за допомогою комп'ютерної графіки.

Раніше для здійснення чогось подібного треба було створювати повну версію голови актора за допомогою комп'ютерної графіки, щоб вона була реалістичною. Зараз же штучний інтелект істотно спрощує цей процес.

Наприклад, та ж Digital Domain за допомогою своєї технології відтворила міміку актора Джоша Броліна для його ролі Таноса в тих же "Месниках".

У майбутньому подібна технологія може скоротити витрати на візуальні ефекти для фільмів різних жанрів - від незалежного кіно до супергеройських блокбастерів. А головне - вона зробить віртуальність, яку неможливо відрізнити від реальності.

Верстка ? Дарія Давиденко / Йод

Олексій Симончук
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту