Новий актор "Кварталу 95" Юрій Великий: "Зеленський дуже зручний для пародіювання" (відео)

Фото: instagram.com/yuri_velikiy
Екс-"Шумахер" про те, чому для образу президента важко придумувати жарти, і які складнощі виникли з його перукою.

Юрія Великого називають найбільш імовірним претендентом на "президентську" роль в проектах Студії "Квартал 95". "Кварталівці" вже навіть показали відео з репетицій, на яких присутній пародист. А сам він продемонстрував, як приміряє перуку, що додає йому зовнішньої схожості з Володимиром Зеленським, при цьому актор говорить голосом чинного президента України. Але інтригу, ясна річ, тримати будуть до останнього - все проясниться на концерті в Одесі, 13 серпня. Однак "Йод" зіграв на випередження - ми зв'язалися з Юрієм, щоби поговорити про його новий творчий етап. У минулому залишилася його участь у популярному дуеті "Брати Шумахери" - він розпався цього року після того, як другий учасник - Сергій Цвіловський переїхав до США.

"Не планую обмежуватися одним образом"

- Пане Юрію, вас вже можна привітати з приєднанням до Студії "Квартал 95"?

- Так, з приєднанням - можна.

- Вітаємо, творчих успіхів! А можете розповісти, які ролі ви там будете виконувати, яким буде коло ваших творчих завдань, і чи входить до нього пародіювання Володимира Зеленського?

- Ролей там, я сподіваюся, у мене буде достатня кількість. Бо ще раніше, виступаючи в дуеті "Брати Шумахери" в проектах "Кварталу", у нас була велика кількість різних образів. Тому, можливо, якщо будуть пародії на президента, якщо у мене буде виходити - я із задоволенням буду грати президента. Але я не планую обмежуватися тільки одним образом.

На концерті в Одесі 13 серпня у мене буде кілька номерів, серед них будуть ролі побутового характеру, де я не буду нікого пародіювати - буду грати сам себе. А чи буде пародія на президента? Ідея її зробити є, але все стане відомо в Одесі.

- У будь-якому випадку, перуку Володимира Олександровича для вас дуже вдало зробили. Самі себе впізнаєте у ній?

- Я в певний момент під час примірки заплющив очі і думав про те, що ж вийде з цього. Бо спочатку мені на голову одягли безформену перуку, яка не дуже добре виглядала. Але в кінцевому підсумку майстри "підчаклували", вони в цьому плані просто чарівники. І коли я вже розплющив очі - побачив чубчик та інші деталі, які надають схожості.

Єдине - скроні, на перуці неможливо зробити скроні, як у Володимира. Це треба було б мені вже домальовувати або мати свої такого плану. Але нічого страшного.

"Підписники писали, щоби взяв участь у конкурсі терміново"

- Я правильно розумію, що саме ви є переможцем конкурсу пародистів, який "Квартал 95" проводив?

- Не знаю. Мені так до сих пір ніякого призу і не дали, ніякого нагородження, п'єдесталу пошани теж не було. Тому, можливо, у день концерту скажуть або в листі офіційному напишуть? Але поки офіційно ніхто не сказав: "Юра, ти переможець нашого конкурсу!".

- Можете трохи докладніше розповісти, як проходив конкурс? Що для вас в ньому було найскладнішим?

- Мені нічого складним не здалося. Тому що до того, як взяти участь у цьому конкурсі, я вже записав два ролика, виклав в інтернеті - пародії на Володимира. Знайомі і друзі говорили, що ролики вдалі, тобто схожість була. І саме знайомі, підписники мені писали, що ось конкурс проходить, візьми участь терміново! Тоді я вирішив, що дійсно потрібно щось придумати і для конкурсу. Записав коротенький фрагмент, в якому спародіював не тільки Володимира, але ще кількох політиків.

А як в результаті вибирали переможця, як це все вирішувалося - я, чесно кажучи, не знаю. Але інші хлопці, які брали участь в конкурсі, теж були гідні. Більше того - у деяких була схожість навіть зовнішня! Мені перука потрібна для цієї справи, а хлопці просто відразу були схожими.

- Ви доволі часто і доволі багато пародій робили на українських політиків. Хто з них ваш улюблений персонаж для пародіювання?

- Знаєте, їх кілька. Можу назвати ті, в яких я себе взагалі легко почуваю. Це, звичайно, спікер (або вже колишній спікер?) Верховної Ради Андрій Парубій. У цьому образі я можу хоч вірші читати, хоч пісні співати, вжився в цей образ.

Другий образ - це, напевно, наш колишній президент Віктор Янукович. Співпрацюючи з "Кварталом", ми написали дуже багато номерів з його участю.

Третій - Олег Ляшко. Мені цей образ, можливо, менше подобається, але він дуже подобається глядачам, я це бачу з відгуків, коментарів до своїх роликів. Багато хто просе продовжувати на нього пародії.

Для мене всі образи цікаві, а коли з'являються нові - я сам радію, як дитина, правда. Коли можу помітити якісь нові фішки у політиків, відомих людей, які потім можу відтворити - це дуже класно.

"Не можу жартувати образливо про президента"

- З точки зору пародиста, як можете охарактеризувати образ Володимира Зеленського - він зручний для пародіювання?

- Він дуже зручний для пародіювання, враховуючи, що десь починаючи з 2009-го року, коли ми почали співпрацювати з "Кварталом", я, як відчував, став підмічати якісь фрази, вирази, які він дуже часто використовує. Як знав, що колись доведеться пародіювати! Я помічав його жестикуляцію, міміку. Тому мені здається, що пройшовши такий довгий шлях становлення цієї пародії, зараз мені було набагато легше її відтворити.

Єдине, придумувати якісь жарти для цього образу - досить важко. Тому що, по-перше, я не можу жартувати образливо, як мінімум тому, що це президент країни, в якій я живу. По-друге, я знаю цю людину особисто, і певною мірою моє становлення проходило за його участі. Власне кажучи, він був моїм творчим наставником. Тому що багатьом речам ми навчилися, працюючи в "Кварталі 95", отримали там досить великий творчий розвиток.

Але жартувати все одно потрібно! Тому виникають важкі моменти, коли ти намагаєшся зрозуміти: цей жарт - дійсно жарт, він смішний? Або це більше образливо? Вмикаєш зазвичай свій внутрішній саморедактор. А якщо вже не можеш зрозуміти - смішно це чи ні, то звертаєшся до колег, друзів, співавторів. І вони вже підказують, як краще.

- А не було поки відгуків від самого Володимира Олександровича на ваші пародії?

- Ні, не було. Я навіть не уявляю, наскільки він зараз зайнятий державними справами. Потрібно бути дуже мужньою людиною, аби на себе звалити такий тягар відповідальності. Тому, думаю, у нього просто немає часу. Хоча, якщо він знайдеться, і йому сподобається якась із моїх робіт - я, звичайно, буду дуже радий.

- Можливо, він приїде на концерт 13 серпня?

- Не знаю, мені поки не доповідають (сміється).

"Коли не придумуєш гумор - втрачаєш себе як автора і як актора"

- Якби ваш напарник Сергій не поїхав до США і дует "Брати Шумахери" продовжував існувати, ви би брали участь у конкурсі пародистів Зеленського?

- Так, а чому б і ні? Звичайно, спочатку ці пародії я почав писати для того, щоб якось тримати себе у творчій формі після припинення існування дуету. Бо, знаєте, коли ти місяць не придумуєш гумор, не пишеш - починаєш втрачати себе як автора і як актора. Тому для того, щоб не втрачати потенціал, я вирішив спробувати себе на ниві інтернету. Здорово, що пародії мали чималий резонанс і відразу ж полюбилися глядачеві. Тому що я зовсім не очікував, що все так станеться.

Але, думаю, що навіть якщо б дует існував сьогодні, я в будь-якому випадку все одно рано чи пізно почав би робити якісь ролики, тому що давно хотів цим зайнятися. І впевнений, що після того, як Володимир став президентом, ми би сто відсотків придумали б якусь пародію на нього. І участь у конкурсі була би кроком вперед. Упевнений, що мій напарник по дуету мене б підтримав.

- До речі, ви з ним на зв'язку? Він якось коментував ваш новий творчий етап?

- Ви знаєте, ми просто з ним спимо в різний час. Коли я лягаю спати - він не спить, у нього робочий день. А коли він лягає спати - у мене починається робочий день. Зідзвонюємося і списуємося, коли знаходимо якийсь час. У нього день народження недавно був - вітав його.

Але, безумовно, коли люди роз'їжджаються, менше точок дотику залишається. Тому що до цього ми практично щодня проводили разом на роботі, бувало, що й після роботи, і коли гастрольні тури були. Тому, думаю, що і він, і я, будемо раді трошки відпочити один від одного (сміється). А через певний час, думаю, обов'язково зустрінемося, потиснемо один одному руки, посидимо, згадаємо минулі часи.

- А що ваші близькі, рідні, ваша сім'я говорить про ваші пародії? Дочка з президентом поки не плутає?

- Доньці я поки не показую ці ролики - вони більше для дорослої аудиторії, вона їх і розуміти не буде. Вона дуже любить виступи "Братів Шумахерів", була на наших концертах, а в одному навіть брала участь, їй тоді було, здається, 3 з половиною рочки, у неї навіть свої репліки були. Тож вона ці пародії оцінить, коли подорослішає.

А рідним і близьким - подобається. Є навіть конструктивна критика. Мама, наприклад, недавно подзвонила. Сказала, що їм з татом ролик про Олега Ляшка та Віталія Кличка сподобався менше, ніж всі інші. Каже: "Ти не ображайся". А чому я повинен ображатися? Я знаю, що вони хочуть, щоби все це було якнайкраще. А я це враховую при написанні наступних. Близькі завжди підтримують в цьому плані, спасибі їм.

Юлія Мамойленко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту