Новий український гумор: начхати на тренди

П'ять років тому в Україні почав формуватися "новий український гумор". З'явилась "Ліга сміху", до нас "докотився" стендап. "Йод" з'ясував у хедлайнерів руху, що вони думають про сучасний гумор.

Андрій Чивурін, креативний продюсер "Ліги сміху": Як живемо, так і жартуємо!

Фото: Мая Максимова

- Як живемо, так і жартуємо. Кожному гумору свій час і кожному різновиду. Я чому шанувальник літературного гумору, бо ніякого іншого тоді не було. Основа 80-90-х - це був літературний гумор.

Я дивлюся на акторів нинішньої обойми - вони набагато крутіші, ніж актори 90-х. Тоді був упор на літературний гумор, ми били словом. Зараз можна викликати шалений сміх образом. Тоді не створювалися образи, не було умовних Таньки й Володьки. Тоді працювала команда, так було заведено. Порівнювати було ні з чим, і всі робили так. І однієї якоїсь миті почали з'являтися бунтарі. І ось ця різноманітність стала витісняти літературний гумор. Зараз у "Лізі" гумор дуже різний. На початку кожного сезону ми не знаємо, чого чекати.

Політичного гумору від молоді небагато. Не було такого, щоб ми породжували штучно: даєш політичний гумор або прибирай політичний гумор. От скільки його несуть - стільки і є. Це відповідає коефіцієнту активності молоді. Ось цього зрізу, який грає в "Лізі сміху".

Повне інтерв'ю читайте тут

Роман Міщеряков, актор нового шоу "Improv Live Show": Гумор має бути як фісташка!

- Ми, як і раніше, сміємося над собою та актуальними темами. А от способи донесення гумору прогресували. П'ять років тому в Україні стали з'являтися нові платформи, нові комедійні шоу. А тепер поплескайте ті, хто знайомий із жанром стендап. Дякуємо! Сподіваюся, телефон у руках залишився цілий. 

Фото: Фейсбук Роман Міщеряков

- До недавнього часу в стендап-комедії було мало самої комедії, а зараз знаю історії, коли глядач попросив коміка зупинитися, бо не міг віддихатися від сміху. Упродовж останніх двох років активно розвивається комедійна імпровізація. Вірю в подальший розвиток цього жанру. Подивіться наше шоу. Ми намагалися.

Чого зараз хоче глядач? Гумору якісного, корисного та не закритого, як фісташка. Поганий жарт або сцена - все. Доводиться або гризти, або відкладати. У сучасному гуморі бракує самоіронії. Людина із самоіронією, вона усвідомлена.

Андрій Щегель, "найкасовіший" стендапер: Ніхто вам не гарантує хороші ємоції!

Андеграундні коміки - це люди, які намагаються зламати наявну систему, або хоча б, щоб вона дала тріщину, щоб проникнути туди й сказати: тепер у нас є і таке, - фрагмент з "Кірдун Подкаст".

- От ви не зрозуміли кращий жарт Свята? Той, що він зараз розповів? - цікавиться при зустрічі Щегель.

За хвилину до цього один із засновників "Підпільного стендапу" Свят Загайкевич видав свій "найкозирніший" жарт. З нього він починає будь-який концерт.

Жарт: Заходжу я одного разу в метро. Там стоїть жінка, типова працівниця метро, ​​не та, яка в формі, а та, яка з табличкою: "Допоможіть, вмирає син - рак". А я їй кажу: "Води в акваріум підлий".

 - Не сподобалося, але ви це вже не забудете. Так і зі стендапом - ніхто тобі не гарантує саме хороші емоції. Це може бути злість, образа, радість. Якщо люди ображаються, це нормально. Ми робимо щось не схоже, буває відразливе. Нам начхати на тренди. Актуальні новини - це завжди ширвжиток. Із серії: о, вибори, давайте тролити вибори! Ми відкидаємо популярне. Ми робимо не гумор, а комедію: там є ідея, посил. І примітивному чуваку не дуже зрозуміло, чому це смішно.

 

Фото: Фейсбук Underground Stand Up

- Чи потрібно це людям? У мене на спешл* (сольний концерт. - Авт.) зараз продалося 670 місць. Тут уся справа в твоїй упевненості в тому, який посил ти несеш. Моя впевненість - це йдіть ви на х..й, ось така. Початок моєї впевненості через відчай. Відчай - це коли пробуєш, стараєшся і вштовхуєшся в якесь нерозуміння або хейт. І думаєш: та йдіть ви в жопу... Я так хочу сказати, МЕНІ це подобається. ТВІЙ настрій не менш важливий за настрій зали.

- Зараз, через п'ять років, можна сказати, що з'явилися київські коміки, і ми відрізняємося від московських, білоруських. Ми точно експресивніші, ми точно театральніші. У нас є обличчя.

- Ми не зневажаємо телек, ми зневажаємо тих, хто його дивиться. Я не хочу жити в країні, орієнтованій на дов... бів. Так, зараз виходить "Improv Show" з стендаперами. Але знову таки канал це робить з купою перестрахувальних зірок (у шоу, крім коміків, беруть участь імениті гості. - Авт.). Ці люди прямо зі шкіри геть лізуть, щоб якось змінити глядача, якого вони й сформували. Тепер вони виправляють те, що накрутили самі.

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту